Rusza wyścig kolarski Vuelta a Espana. Transmisje w Eurosporcie

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W sobotę, 24 sierpnia drużynową jazdą na czas rozpocznie się 74. edycja wyścigu kolarskiego dookoła Hiszpanii. Transmisje z „Vuelta a Espana” pojawią sie na antenie Eurosportu 1 i w Eurosport Player.

Od 24 sierpnia do 15 września kolarze, a wśród nich walczący o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Rafał Majka z Bora-Hansgrohe oraz polski zespół CCC Team, przejadą 3272 km. Po 23 dniach, na które składa się 6 etapów płaskich, 4 pagórkowate, aż 9 górskich, indywidualna i drużynowa czasówka oraz jedynie dwa dni przerwy, kolarze dojadą na metę w Madrycie.

Widzowie Eurosportu będą mogli obejrzeć wszystkie etapy wyścigu „Vuelta a Espana” z komentarzem m.in. Dariusza Baranowskiego, Tomasza Jarońskiego i Adama Probosza. Przez ponad trzy tygodnie peletonowi towarzyszyć będzie reporter Eurosportu Jakub Ostrowski, który będzie zdawał specjalne relacje prosto z trasy wyścigu, a także przeprowadzał wywiady z bohaterami wyścigu. Raporty, kulisy wyścigu oraz wywiady z kolarzami i ekspertami obecnymi na trasie Vuelty będą publikowane na stronie Eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych kanału.

Transmisję pierwszego etapu wyścigu kolarskiego „Vuelta a Espana” będzie można oglądać w sobotę od godziny 18:50 w Eurosporcie 1. Tuż po zakończeniu transmisji, około godziny 20:30 stacja zaprezentuje magazyn „La Vuelta Extra”.