Ruszył cykl podcastów Michała Nogasia – „Radio Książki”

  • Internet
Autor: rafs

Od wtorku, 20 lutego, co tydzień na stronach internetowych „Gazety Wyborczej” będzie dostępny podcast „Radio Książki”. Każda z audycji będzie składać się z dwóch części i potrwa około godziny. Cykl podcastów poprowadzi dziennikarz „Gazety Wyborczej” Michał Nogaś.

Gościem pierwszego wydania „Radia Książki” będzie Małgorzata Szejnert. W połowie marca ukaże się jej nowa książka „Wyspa węży”. W kolejnych odcinkach tego cyklu pojawią się m.in Marcin Wicha, Justyna Kopińska, Ewa Winnicka, czy Cezary Łazarewicz.

Zaczęło się od dokumentów. Szejnert chciała uporządkować rodzinne archiwum i nagle, czytając listy z czasów II wojny światowej, zorientowała się, że jeden z członków rodziny… zaginął. Jak to się stało, że Ignacy Raczkowski zniknął z rozmów, listów i wspomnień? Jak potoczył się los kapitana polskiej armii, który we wrześniu 1939 roku opuścił Polskę? Dlaczego jego grób Szejnert znalazła na szkockiej wyspie Bute? I najważniejsze: dlaczego generał Władysław Sikorski zdecydował się wysłać swoich przeciwników do miejsca odosobnienia? Słyszeli Państwo o tej historii? Jeśli nie, proszę koniecznie posłuchać, jak opowiada o niej gość „Radia Książki”. Do usłyszenia!  – powiedział Michał Nogaś z „Gazety Wyborczej”, prowadzący „Radio Książki”.

„Radio Książki” to wspólne przedsięwzięcie  „Książek. Magazynu do czytania”, „Gazety Wyborczej” oraz Audioteki. Pierwszego odcinka można wysłuchać na stronie wyborcza.pl/ksiazki oraz w Audiotece, skąd można ściągnąć nagranie. Kolejne będą ukazywać się co wtorek.