Ruszył Kanał Zero. W piątek wywiad z Andrzejem Dudą

  • Internet
  • Serwisy wideo
Autor: rafs

Kanał Zero wystartował. Program „Godzina Zero” poświęcony był wywiadowi z Krzysztofem Stanowskim, a także przedstawieniu ramówki kanału i programów, które będą się w niej pojawiać.

Pierwsza transmisja miała w szczycie oglądalności około 109 tysięcy widzów. Krzysztof Stanowski powiedział, że Kanał Sportowy nie jest punktem odniesienia, a są nimi duże, mainstreamowe media.

Uważa, że telewizje twierdzą, że widz jest zbyt głupi. Twierdzi, że badania oglądalności są wzięte z kosmosu. Media jego zdaniem nie są już tak oglądane jak w przeszłości, szczególnie przez młodych ludzi, którzy oglądają przeważnie treści na telefonach.

fot. YT Kanał Zero

Wywiad z prezydentem Dudą w piątek. Rozmowy polityczne na kanale

Zapowiedziano w pierwszym programie, że w piątek Krzysztof Stanowski i Robert Mazurek przeprowadzą wywiad z prezydentem RP Andrzejem Dudą. Jak podkreślono, będzie on nagrywany o godzinie 13:00 z uwagi na podróż prezydenta do Afryki. Zostanie on jednak nadany o godzinie 20:00. Kanał Zero nie jest jednak pierwszym, który robił wywiad z prezydentem RP. W przeszłości w ramach cyklu „20m2 Łukasza” Łukasz Jakóbiak rozmawiał z prezydentem Bronisławem Komorowskim, a w ramach swojego podcastu „Imponderabilia” Karol Paciorek przeprowadził rozmowę z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, a także z prezydentem Andrzejem Dudą w ramach kampanii prezydenckiej w 2020 roku. Stanowski dodał, że wywiad z Dudą będzie dlatego, że jest pierwszą osobą w państwie. Jednocześnie nie chcą się zamykać na rozmowy z innymi politykami. Przestrzenią do tego ma być między innymi program z rozmowami Roberta Mazurka.

Ramówka Kanału Zero

W ramach ramówki Kanału Zero od 7:00 do 9:30 będzie program poranny. Potem ma być program bardziej studyjny jednego z twórców. O 13:00 będzie pasmo commentary, gdzie twórcy mają komentować to, co się dzieje na bieżąco w Polsce. O 17:00 w ramach pasma popołudniowego pojawi się program jednego z twórców, a o 20:00 pasmo na żywo, w nim rozmowy, debaty, a także program generała Andrzejczaka i Sławomira Dębskiego. 

fot. YT Kanał Zero

Kanał chce puszczać materiały dokumentalne w soboty wieczorem. Pierwszy ma dotyczyć tego, czy Michał Wiśniewski pójdzie do więzienia. Jeden z programów tj. „Biznesowe Zero”, które poprowadzi Andrzej Korcz, ma nagrane cztery odcinki na zapas. Kanał ma uczestniczyć także w promocji psów ze schroniska na warszawskim Paluchu. Jest to podobna akcja do tej, którą prowadzi „Szkło kontaktowe” w TVN24.

fot. YT Kanał Zero

Wśród innych programów są między innymi „0:0” Wojciecha Kowalczyka, Przemysława Rudzkiego, Andrzeja Twarowskiego i Łukasza Trałki, interaktywnego „022” Moniki Goździalskiej i „Tedego” oraz „Trzecie Śniadanie” Marcina Mellera i „Niepoprawnik” Marcina Matczaka i Bogusława Leśnodorskiego.

fot. YT Kanał Zero

„Kanał Sportowy to martwy projekt”. Badanie wariografem

Krzysztof Stanowski stwierdził w pytaniu dotyczącym Kanału Sportowego, że jest to martwy projekt. Uważa, że on upadł. Stanowski nie uważa, że zniszczył Kanał Sportowy. Wskazał jako niszczyciela Mateusza Borka, który występem w Arłamowie wbił gwóźdź do trumny kanału. Najwięcej szpilek poszło w jego kierunku, gdzie zarzucił kłamstwo w programie „Zebranie zarządu” dotyczące ludności Hiszpanii i liczby sprzedanych gazet. Jednocześnie zaznaczył, że trzyma kciuki za Kanał Sportowy, mimo że jego poziom spadł. Nie chce wracać do tematu kanału, bo przed sobą inne tematy, związane z walką z mainstreamem.

Stanowski został przed startem kanału zbadany wariografem.  Materiał o problematyce badań tym urządzeniem ma trafić w piątek. W badaniu wyszło, że Stanowski powiedział prawdę w materiale „Biznesowe Zero”, a także, że wstrzymał się z ujawnieniem pewnych szczegółów w materiale. Również mówił prawdę o tym, że nie współpracował z „Fryzjerem” oraz nie brał pieniędzy za reklamowanie szczepionek na COVID-19.  Był obecny także behawiorysta, który odczytywał z ruchów i gestów Stanowskiego, czy mówi prawdę o swoim projekcie. Na antenie pojawiły się telefony od widzów dotyczące projektu. Pojawiły się pytania dotyczące Rafała Zaorskiego i jego projektów związanych z inwestowaniem w kryptowaluty.

Kanał Zero – o projekcie

W ramach Kanału Zero zespół ma jeździć w teren i realizować materiały. Stanowski zapowiedział, że filmu będą współtworzone z udziałem osób wiarygodnych, rozpoznawalnych, a także z potencjałem zaistnienia na platformie YouTube. Przez to nowy kanał ma dotyczyć tematów naukowych, biznesowych, showbiznesowych, a także tych, które wymyślą widzowie. Każdy dzień ma dotyczyć innego tematu, bo nowa przestrzeń ma poruszać tematy, którymi żyje Polska.  Według informacji dostępnych na portalu X, Krzysztof Stanowski posiada 100% udziałów w Kanale Zero. W radzie nadzorczej zasiada między innymi Bogusław Leśnodorski, były właściciel Legii Warszawa.