Ruszyła 7. edycja plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów”

  • Prasa
  • Tygodniki
Autor: rafs

Od soboty, 19 lutego można głosować w plebiscycie Wysokich Obcasów na „Superbohaterkę” 2021 roku. Kapituła konkursu oraz czytelniczki i czytelnicy magazynu wybiorą w nim kobiety, które w zeszłym roku zawalczyły o lepszy świat.

Do tytułu „Superbohaterka Wysokich Obcasów 2021″ nominowanych jest 10 kobiet, o których było głośno w ub.r. także na łamach magazynu „Wysokie Obcasy”. Są to gwiazdy sceny, nauki i biznesu, ale również osoby znane jedynie lokalnie.

W gronie tegorocznych nominowanych znalazły się: Janina Bąk, Natalia de Barbaro, Dorota Świercz, Jana Shostak, Katarzyna Augustynek. Nominowane zostały także Katarzyna Zillmann, Maja Kleczewska, Maja Ostaszewska, Jagoda Grondecka i Laura Kwoczała.

Wybrałyśmy w redakcji „Wysokich Obcasów” dziesięć kobiet, które w 2021 roku zawalczyły o lepszy świat. I im się udało. Ten świat naprawdę jest lepszy – o uratowane dziecko, o kogoś, komu wróciła nadzieja, że będzie żył w demokratycznym kraju, o człowieka, który poszedł na terapię, o kobietę, która zmieniła swoje życie, o osobę LGBT, która przestała się bać, o uchodźcę, który znalazł dom – pisze Aleksandra Klich, redaktorka naczelna Wysokich Obcasów w numerze inaugurującym tegoroczny plebiscyt.

Sylwetki wszystkich nominowanych bohaterek można znaleźć w serwisie Wysokieobcasy.pl/superbohaterka.

Są czułe, empatyczne, otwarte na drugiego człowieka. A jednocześnie odważne, szczere, żarliwe. Gdy wierzą w sprawę, walczą do końca, nie odpuszczają. Codziennie, od rana do nocy – dodaje Aleksandra Klich.

Jak głosować „Superbohaterkę Wysokich Obcasów”?

„Superbohaterkę Wysokich Obcasów” wybierze specjalnie powołana kapituła. Swoją nagrodę będą mogli przyznać również czytelniczki i czytelnicy, głosując na faworytkę na Wysokieobcasy.pl/superbohaterka. Te osoby, które zdecydują się uzasadnić swój wybór, powalczą o nagrody ufundowane przez partnerów konkursu. Głosowanie publiczności potrwa do 12 marca br.

Wyniki plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów 2021″ zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali w warszawskim Teatrze Studio. Ona odbędzie się 28 marca br. Relację z wydarzenia będzie można zobaczyć na Wysokieobcasy.pl.

Organizatorami plebiscytu są „Wysokie Obcasy” i Fundacja Wysokich Obcasów, a partnerami tegorocznej edycji marki: YES, Elomi oraz Sesderma.

Poprzednie laureatki plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów”

Redakcja „Wysokich Obcasów” już po raz siódmy organizuje plebiscyt na „Superbohaterkę”. W poprzednich edycjach tytuł ten przyznano: Marcie Lempart, Anecie Sulwińskiej, Iwonie Hartwich, Halinie Birenbaum, Natalii Przybysz oraz Martynie Kaszubskiej. Natomiast Olga Tokarczuk została w 2020 r. okrzyknięta „Superbohaterką Dekady”.