Ruszyła „Turystyczna lista przebojów PL” radiowej Jedynki

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mbog

Wystartowała nowa akcja radiowej Jedynki – „Turystyczna lista przebojów PL”. Do końca stycznia 2020 roku słuchacze i internauci mogą zgłaszać najciekawsze turystycznie miejsca w całym kraju.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy nadesłać krótki opis, minimum dwa zdjęcia lub maksymalnie 60-sekundowy filmik ulubionego miejsca za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej akcji. Następnie jury wybierze kilka propozycji, które trafią na listę do głosowania. Owocem akcji będzie lista 100 najwspanialszych atrakcji turystycznych w Polsce.

Nadesłane propozycje będą podzielone na trzy kategorie tematyczne: „historia”, czyli zabytki ukazujące piękno polskiego dziedzictwa kulturowego, „natura” – wyjątkowe miejsca związane z naturą lub naukami o Ziemi oraz „rodzina” – najciekawsze atrakcje dla całych rodzin.

Razem ze słuchaczami radiowej Jedynki stworzymy wyjątkową listę najciekawszych, i ich zdaniem najbardziej atrakcyjnych turystycznych miejsc w naszym kraju. Mogą się na niej znaleźć i te znane na świecie, i te małe, o których istnieniu mało kto wie. Szukamy miejsc atrakcyjnych historycznie, przyrodniczo i miejsc przyjaznych rodzinie. Co ciekawego znajduje się w Państwa regionie? Na jakie perły trafili Państwo w czasie wakacji i polecają znajomym? Czekamy na zgłoszenia! – powiedziała Sława Bieńczycka, ambasadorka akcji radiowej Jedynki.

Wszystkie zgłoszenia będą publikowane na stronie w zakładce „Galeria zgłoszeń”. Z kolei zgłoszenia wyróżnione przez jury w zakładce „Poczekalnia”. Aktualne notowanie „Turystycznej listy przebojów PL” prezentowane będzie na antenie radiowej Jedynki co piątek w audycji „Cztery Pory Roku”.

Plebiscyt trwa do 31 stycznia 2020 roku.