Ruszyło studio portalu Meczyki. „Robimy bardzo duży krok”

  • Internet
  • Serwisy wideo
Autor: rafs

W czwartek, 24 marca ruszyło studio telewizyjne portalu Meczyki.pl. Tym samym portal chce przyciągnąć czytelników i nie tylko na swój kanał YouTube.

Swoją pierwszą transmisję portal zrealizował w czwartek, 24 marca przed meczem towarzyskim Szkocja – Polska w Glasgow na stadionie Hampden Park. Transmisja na ich kanale YouTube była prowadzona w jakości 720p. Na jej początku Tomasz Włodarczyk powiedział kilka słów o działalności kanału.

Robimy bardzo duży krok, zbudowaliśmy największy serwis piłkarski w polskim Internecie, a teraz przechodzimy do YouTube’a – powiedział Tomasz Włodarczyk podczas otwarcia transmisji „Meczyki Live”

Autorskie sportowe poranki. Wkrótce drugie studio do talk-show

W programie padły zapowiedzi poranków pomeczowych lub poranków o wydarzeniach piłkarskich (w piątek, 25 marca mają go poprowadzić Samuel Szczygielski i Maciej Łuczak). Z kolei w niedziele o godzinie 9:00 pojawi się program „Pogadajmy o piłce”, w którym będą dyskusje o wydarzeniach w piłce nożnej. Pierwszym gościem programu będzie trener Rakowa Częstochowa, Marek Papszun. Chcą także nadawać program, w którym będą reagować na wydarzenia w sporcie i piłce nożnej pod nazwą „Meczyki LIVE”. Padła zapowiedź transmisji po tym, jak Iga Świątek zostanie pierwszą rakietą rankingu WTA. Przekazano także informację o tym, że jest budowane bardziej kameralne drugie studio. One ma służyć prowadzeniu programu o charakterze talk-show.

„Meczyki” z teleturniejem wiedzy o piłce nożnej

Portal ma plan nadawania teleturnieju, w którym pula nagród wyniesie 100 tysięcy złotych. W nowym programie będzie można wygrać 50 tysięcy złotych jako nagrodę główną. Jak uzasadniał Włodarczyk, chcą wejść dzięki temu teleturniejowi w interakcje z widzami, którzy chcą pochwalić się wiedzą piłkarską. Na ten moment nie przekazano informacji o tym, kiedy portal chce rozpocząć przyjmowanie zgłoszeń do programu i jak będzie wyglądać w nim rywalizacja.