WP Radio

Ruszyło WP Radio – połączenie muzyki i informacji

mbog

Na platformie internetowej Open FM pojawiła się nowa stacja – WP Radio. Jest to połączenie muzyki i informacji przygotowywanych wspólnie przez redakcje Wirtualnej Polski i Open FM.

Słuchacze mają do dyspozycji na bieżąco aktualizowane wiadomości serwisów Wirtualnej Polski, takich jak money.pl, WP Tech, WP SportoweFakty czy WP abcZdrowie. Za playlistę muzyczną w formacie Hot AC odpowiada redakcja Open FM.

Rosnąca potrzeba treści informacyjnych wśród użytkowników radia online była impulsem do powstania stacji. WP Radio to dobry przykład autentycznej synergii między dwoma obszarami Wirtualnej Polski: publishingu i serwisu radiowego. Formuła nowej stacji spodobała się naszym słuchaczom, minęło zaledwie kilka dni od startu, a już widzimy, że jest ich coraz więcej – powiedział Kuba Ambrożewski, product owner w obszarze Open FM.

Kanał jest aktualizowany codziennie zarówno od strony treści informacyjnych, jak i bazy muzycznej. Chcemy dostarczać merytorycznej i praktycznej wiedzy m.in. w tematyce związanej z pandemią koronawirusa. W dłuższej perspektywie planujemy, by na antenie stacji zagościły także treści innego rodzaju – poinformował Kuba Jonczyk, head of content Open FM.

Open FM jest polską platformą oferującą dostęp do radia internetowego. Oferuje ona dostęp do ponad 150 zróżnicowanych stacji muzycznych, które podzielone są na kategorie tematyczne. Usługa dostępna jest na stronie internetowej, w formie aplikacji desktopowej oraz przez aplikację mobilną na platformy Android i iOS.