Ruszyły zdjęcia do serialu „Mental”. Janusz Chabior i Michał Czernecki w obsadzie

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

Ruszyły zdjęcia do nowego serialu Telewizji Polsat – „Mental”. Produkcja jest komediodramatem opowiadającym o losach czworga przyjaciół z zakładu psychiatrycznego.

Tematem serialu są coraz częstsze przypadki depresji wśród dzieci i młodzieży. Jedną z przyczyn tego zjawisko jest problem z odnalezieniem się w otaczającej rzeczywistości. Z podobnymi kłopotami borykają się bohaterowie najnowszej produkcji Polsatu.

Czworo młodych ludzi: Maria (Sandra Drzymalska), Jaskółka (Martyna Byczkowska), Wiktor (Mateusz Górski) i Kogut (Kacper Olszewski) są u progu dorosłego życia, a już czują się osaczeni przez problemy, z którymi muszą się mierzyć. Początkujący stand-upper Wiktor nie potrafi zarządzać finansami i popada w coraz większe długi. Maria nie radzi sobie w nowej pracy jako salowa, przytłacza ją też kolejny związek. Jaskółka jest prześladowana w szkole z powodu swojego nietypowego wyglądu. Z kolei Kogut nie nadąża za specyficznym rozrywkowym trybem życia swojego ojca (Michał Czernecki).

Michał Czernecki
Michał Czernecki – fot. Polsat

Każdy z bohaterów zaczyna mieć problemy ze zdrowiem psychicznym i zostaje skierowany na leczenie do szpitala psychiatrycznego. Tam rodzi się między nimi przyjaźń. Oddziałem, na którym się znajdują kieruje Ordynator Kern (Janusz Chabior).

Janusz Chabior
Janusz Chabior – fot. Polsat

„Mental” to fiński serial stacji YLE. Jego adaptacje powstały między innymi we Francji, Włoszech i Niemczech. Polska wersja produkowana jest przez TFP sp. z o.o. Za reżyserię i adaptację scenariuszy odpowiedzialny jest Kordian Kądziela.