Ruszyły zdjęcia do nowego serialu „Motyw”. Premiera wiosną 2020 w TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Rozpoczęły się prace na planie nowego serialu kryminalnego TVN – „Motyw”. To historia o miłosnym trójkącie, pozorach i kłamstwie, w które uwikłani są główni bohaterowie – Luiza, „Czarna” oraz Maks.

Fabułę serialu otwiera zbrodnia, a tłem całej sprawy są tajemnice sprzed lat. Do rozwiązania gdańskiego śledztwa nie wystarczy tylko wnikliwa analiza dowodów i przesłuchania podejrzanych – trzeba będzie zajrzeć także w przeszłość. Rozwiązania tej niełatwej układanki poszukiwać będzie komisarz Paweł Szulc (Michał Czernecki). Widzowie telewizji TVN zobaczą historię osadzoną we współczesnym Gdańsku, a w retrospekcjach przeniosą się do miasta z lat 80.

W serialu „Motyw” pojawią się także m.in.: Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Grochowska, Andrzej Konopka, Magdalena Walach, Olga Bołądź oraz Adama Ferency.

Michał Czernecki Motyw
Michał Czernecki jako Paweł Szulc – fot. TVN

Producentem serialu jest Jake Vision DGA Studio, Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński. Za scenariusz odpowiada zespół: Tomasz Titkow (główny scenarzysta), Joanna Titkow i Ewa Popiołek, pod nadzorem kreatywnym Katarzyny Śliwińskiej-Kłosowicz. Serial reżyseruje twórca młodego pokolenia – Paweł Maślona (współscenarzysta „Demona”, reżyser „Ataku paniki”). Operatorem jest Mikołaj Łebkowski. Kierownikiem produkcji – Robert Feluch. Autorem scenografii jest Elwira Pluta, charakteryzacji Aneta Brzozowska, a kostiumów Dorota Williams. Montażem zajmie się Piotr Kmiecik i Wojciech Mrówczyński.

Zdjęcia do serialu odbywają się w Warszawie i Gdańsku, potrwają do września. Produkcja trafi na antenę wiosną, 2020 roku.