Sara Egwu James reprezentantką Polski na Konkursie Piosenki „Eurowizja Junior 2021”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Zwyciężczyni programu „The Voice Kids” Sara Egwu James wygrała finał programu „Szansa na Sukces: Eurowizja Junior 2021”. Oznacza to, że będzie reprezentowała Polskę w Paryżu podczas Eurowizji Junior.

James wcześniej wygrała trzeci odcinek eliminacyjny programu „Szansa na Sukces”, będącego krajowymi eliminacjami do Konkursu Piosenki Eurowizji Dla Dzieci 2021. W finale rywalizowała z Miłoszem Świetlik-Skierskim oraz Marysią Stacherą. W finale wykonywali dwie piosenki – pierwszą ze zwycięskiego odcinka eliminacyjnego oraz drugą, która miałaby reprezentować Polskę w Paryżu. Uczestnicy w ramach głosowania otrzymywali punkty od widzów z głosowania SMS i jury w układzie 5-3-1. James wygrała oba głosowania, uzyskując maksymalną liczbę punktów. Marysia Stachera i Miłosz Świetlik-Skierski uzyskali po 4 pkt. Piosenką, która będzie reprezentowała Polskę jest „Somebody”.

Eurowizja Junior 2020 – triumf Francji

W 2020 roku Konkurs Piosenki Eurowizji Junior organizowała Polska w gmachu Telewizji Polskiej w Warszawie przy ulicy Woronicza. 11 reprezentacji łączyło się zdalnie ze studiem i wykonywało swoje piosenki, a 12. Polska śpiewała w studiu rywalizacji. W konkursie triumfowała reprezentantka Francji, Valentina z piosenką „J’imagine”. Zdobyła 200 pkt. Reprezentantka Polski, Ala Tracz z piosenką „I’ll Be Standing” zajęła 9. miejsce, gromadząc 90 pkt.