Sat. 1 zmienia poniedziałkową ramówkę. Filmy zamiast rozrywki

  • Telewizja
Autor: rafs

Zmiany w ramówce niemieckiego nadawcy.

Jak podaje portal DWDL, należący do grupy ProSiebenSat.1 Media kanał Sat. 1 zmieni swoją ramówkę w poniedziałkowe wieczory. Do tej pory nadawca emitował powtórki teleturnieju muzycznego „Let the music play”, nadawanego w latach 2021-2022 na antenie stacji. Ich oglądalność była niższa niż pół miliona widzów, co ledwo przekraczało 3% udziału w rynku.  Stacja podjęła decyzję o zmianie ramówki i teraz będzie emitowała w tym paśmie filmy fabularne. Według dostępnej ramówki, w poniedziałek, 10 lipca wyemituje o 20:15 film „Bohemian Rapsody”, a o 23:05 komedię „Żona na niby”. W następnym tygodniu będą to „Praktykant” i „Terminal”, a 24 lipca „Baywatch” i”Dirty Grandpa”.

 

Sezon ogórkowy również dotknął stację ProSieben. Jak zauważa portal DWDL, środowe powtórki programu Herz! Schlag! Show! notowały mniej niż 4% oglądalności. Pozycja spadła z ramówki po dwóch tygodniach, a zastąpiły ją powtórki programu „Schlag den Star”.

Jedna marka programów informacyjnych w ProSiebenSat.1 Group

Od 19 czerwca programy informacyjne grupy ProSiebenSat.1 dostały ujednoliconą oprawę i nazwę. Plany połączenia wszystkich z nich ogłoszono jeszcze w 2022 roku.  Od tej pory programy nazywają się „[nazwa stacji] newstime”. Jest nadawany z wirtualnego studia w Unterhoring pod Monachium, ponieważ budowa docelowego miejsca emisji jeszcze się nie skończyła.

Programy emitowane są na antenach ProSieben, Sat.1 i kabel eins.  Do 18 czerwca funkcjonowały jako trzy osobne serwisy informacyjne: „Sat.1 Nachrichten”, „Newstime” (ProSieben) i „kabel eins News”. Dla wszystkich z nich program produkowała funkcjonująca od 1999 roku jedna redakcja.