Seria „Bez tabu” Agaty Młynarskiej w kwietniu na Discovery Life

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W kwietniu Agata Młynarska, dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem, zaprosi widzów Discovery Life na serię „Bez tabu”. Poruszone zostaną trudne, ale ważne tematy społeczne. W każdym odcinku prezenterka przyjrzy się jednemu zagadnieniu i z pomocą ekspertów postara się przybliżyć je widzom. Emisja w czwartki o godzinie 21:50.

Cykl otworzy produkcja „Bez tabu. Epidemia otyłości u dzieci”. Widzowie poznają dramatyczne historie dzieci, w tym najmłodszej polskiej pacjentki poddanej operacji bariatrycznej. Dla 12-letniej Natalii, ważącej ponad 130 kilogramów ta metoda chirurgiczna stała się jedyną szansą na powrót do zalecanej wagi i szansą na normalne dzieciństwo. Zaproszeni eksperci postarają się odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, by nie dopuścić do takich sytuacji oraz podpowiedzą, jak zadbać o prawidłową wagę i rozwój naszych pociech.

Natomiast 15 kwietnia Discovery Life wyemituje dokument „Bez tabu. Gry – dziecięcy nałóg”, w którym widzowie poznają historie dzieci uzależnionych od gier komputerowych. O zaniedbywaniu codziennych obowiązków, wycofaniu z życia towarzyskiego, porzuceniu dotychczasowych pasji i wyładowywaniu agresji na najbliższych opowie mama 10-letniego Igora. Prowadząca, Agata Młynarska odwiedzi jeden z niewielu znajdujących się w Polsce ośrodków, w którym osoby cierpiące na tego typu zaburzenia poddawane są leczeniu. Dziennikarka zwróci się do lekarzy i psychologów z prośbą o wyszczególnienie następstw groźnego nawyku.

W kolejny czwartek widzowie zobaczą film „Bez tabu. Mastektomia bez strachu”, w którym Agata Młynarska poruszy temat mastektomii. Zarówno tej, która jest elementem terapii, jak i tej będącej profilaktyką. Dziennikarka, spotykając się z pacjentkami i lekarzami, postara się odpowiedzieć na pytania jakiej pomocy ze strony systemu ubezpieczeń może spodziewać się polska pacjentka i jakie są najbardziej innowacyjne sposoby przeprowadzania zabiegu.

Pod koniec miesiąca, 29 kwietnia Discovery Life pokaże odcinek „Bez tabu. Randki internetowe”. Dokument odpowie na pytania jak wyglądają współczesne randki, czego oczekujemy od aplikacji randkowych i czy szukamy tam prawdziwej miłości, czy jedynie przygodnego seksu. Agata Młynarska spotka się z ludźmi, którzy od lat bezskutecznie próbują znaleźć wymarzonego partnera przez Internet. Porozmawia z tymi, którym się udało oraz z osobami, traktującymi randkowanie w sieci jako swoisty sport.