Homeland 8

Finałowy sezon serialu „Homeland” od czerwca na FOX

mbog

18 czerwca telewizja FOX rozpocznie emisję ósmego sezonu serialu „Homeland”. Główną bohaterką produkcji jest agentka CIA Carrie Mathison.

Twórcy serialu „Homeland” inspirują się sytuacją geopolityczną Stanów Zjednoczonych. Fabuła porusza istotne problemy współczesnego świata.

Każdego roku, zanim scenarzyści zaczną prace nad kolejnym sezonem, spędzamy tydzień w Waszyngtonie, rozmawiając z ludźmi z tajnych służb, dziennikarzami i osobami związanymi z polityką. Wnikamy głęboko w to, co się dzieje na świecie i zastanawiamy się, co, będzie szczególnie istotne w nadchodzącym czasie, kiedy serial będzie emitowany – powiedziała Claire Danes, odtwórczyni głównej roli.

Rozmawialiśmy o Donaldzie Trumpie, ale po dwóch sezonach toczących się w Stanach Zjednoczonych byliśmy gotowi do zrobienia czegoś innego. W ciągu tych pięciu dni w Waszyngtonie dowiedzieliśmy się wiele o negocjacjach prowadzonych między afgańskim rządem, Stanami Zjednoczonymi i talibami. I tak zaczyna się nasza historia w tym sezonie – informuje Alex Gansa, showrunner i producent wykonawczy serialu.

W finałowym sezonie, szwankująca pamięć Carrie jest głównym zmartwieniem Saula Berensona, który pracuje obecnie jako doradca prezydenta Ralpha Warnera do spraw bezpieczeństwa narodowego. Problemy z pamięcią Carrie stają się podstawą nieufności CIA, szczególnie po tym jak ta oblewa test na wykrywaczu kłamstw.

Tymczasem nowa administracja prezydenta zamierza zakończyć „wieczną wojnę” w Afganistanie. Saul ma za zadanie zaangażować Talibów w negocjacje pokojowe i prosi Carrie o pomoc, wiedząc, że tylko ona może podołać tej misji. Zamieszana w polityczne rozgrywki Carrie musi zmierzyć się nie tylko z realiami wojny, ale również ze swoją chorobą.

W ósmym sezonie „Homeland” występują Claire Danes, Mandy Patinkin, Linus Roache, Nimrat Kaur, Andrea Deck, Maury Sterling, Cliff Chamberlain, Mohammad Bakri oraz Beau Bridges.

Serial „Homeland” będzie można oglądać w czwartki od godziny 21:05 na FOX. Emisja po dwa odcinki.