Serial kryminalny „Wiedeńska krew” w lipcu na Epic Drama

  • Telewizja
Autor: mbog

W niedzielę, 12 lipca stacja Epic Drama rozpocznie emisję nowego dramatu kryminalnego „Wiedeńska krew”. Akcja serialu rozgrywa się na początku XX wieku w Wiedniu.

Max Liebermann jest Anglikiem – młodym i niezwykle zdolnym uczniem twórcy psychoanalizy, Zygmunta Freuda. Max już jako nastolatek przeprowadził się do Austrii, gdzie studiował neurologię. Zafascynowany ideą badania psychopatów w bezpośrednim kontakcie, Max przekonuje wiedeńską policję, aby pozwoliła mu obserwować ich pracę.

Spotyka tam inspektora policji, Oskara Rheinhardta, który zmaga się z wyjątkowo skomplikowaną sprawą serii makabrycznych morderstw. Niezwykła spostrzegawczość Maxa, a także jego głębokie zrozumienie ludzkich zachowań i patologii sprawiają, że inspektor angażuje go do pomocy w rozwiązywaniu najbardziej tajemniczych i niezwykłych zagadek kryminalnych.

W obsadzie „Wiedeńskiej krwi” znaleźli się między innymi: Matthew Bears, Juergen Maurer oraz Conleth Hill. Za scenariusz odpowiedzialny był Steve Thompson. Serial wyreżyserowali Robert Dornhelm i Umut Dag. Fabuła produkcji opiera się na serii powieści Franka Tallisa.

Serial „Wiedeńska krew” będzie można oglądać w ramach pasma „Lato z kryminałem” w niedziele o godzinie 21:30 na Epic Drama, od 12 lipca.