Helstrom

Serial Marvel Studios – „Helstrom” od listopada na FOX

mbog

W poniedziałek, 9 listopada telewizja FOX pokaże dwa pierwsze odcinki nowego serialu „Helstrom”. Produkcja inspirowana jest postaciami z komiksów Marvela.

Serial skupia się na losach rodzeństwa Daimona i Any Helstromów, którzy ścigają najgorszych przedstawicieli ludzkości. Rodzeństwo obdarzone jest niezwykłymi umiejętnościami, które pomagają w tropieniu złoczyńców. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że Daimon i Ana są dziećmi groźnego i seryjnego zabójcy. Natomiast ich matka od 20 lat przebywa na oddziale zamkniętym w szpitalu, po tym jak dowiedziała się, kim był ojciec jej dzieci.

Daimon i Ana nie przejawiają jednak skłonności do zła. Swoje umiejętności wykorzystują w trosce o ludzkość. Daimon na co dzień jest profesorem antropologii, a jego siostra Ana prowadzi dom aukcyjny. Obydwoje jednak znacznie bardziej od swoich codziennych zobowiązań wolą walkę ze złem.

W jednym z komiksów jest taka scena, gdzie Daimon Hellstrom stoi w bibliotece swojej matki, która niedawno zmarła, i płacze. Stoi w czerwonej pelerynie, z pentagramem na piersi, a łzy spływają mu po policzkach. Spojrzałem na tę scenę i uznałem, że w pewnym sensie wiem już wszystko, co potrzebuję wiedzieć o całej tej historii. I choć w tej scenie jest też ogień, nadprzyrodzone moce i cała Marvelowa otoczka, to jednak najważniejsze są emocje. I to właśnie emocje przyciągnęły mnie do tej opowieści – mówi Paul Zbyszewski, twórca serialu.

W serialu występują: Tom Austen, Sydney Lemmon, Elizabeth Marvel, Robert Wisdom, June Carryl, Ariana Guerra oraz Alain Uy. Pierwszy sezon „Helstrom” liczy 10 odcinków i został udostępniony w październiku br. na platformie Hulu.

Emisja „Helstrom” w poniedziałki o godzinie 22:00 na FOX, od 9 listopada.