Serial „NOS4A2” od stycznia na AMC

  • Telewizja
Autor: mbog

9 stycznia, w czwartek telewizja AMC rozpocznie emisję serialu „NOS4A2”. Produkcja jest utrzymana w klimacie horroru.

„NOS4A2” jest adaptacją bestsellerowej powieści Joego Hilla z 2013 roku o tym samym tytule. Główną bohaterką jest Vic McQueen, utalentowana dziewczyna, która odkrywa w sobie nadnaturalną umiejętność odnajdywania zagubionych rzeczy. Ten dar sprawia, że wchodzi w drogę nieśmiertelnemu Charliemu Manxowi. Posiada on nadprzyrodzone moce, które pozwalają mu żywić się duszami dzieci, aby zachować wieczną młodość.

W rolę Vic McQueen wcieliła się Ashleigh Cummings, a Charliego Manxa zagrał Zachary Quinto. W pozostałych rolach wystąpili: Jahkara Smith, Virginia Kull, Olafur Darri Olafsson i Ebon Moss-Bachrach.

Premierowe odcinki „NOS4A2” będą emitowane w czwartki o godzinie 22:00 w telewizji AMC, od 9 stycznia. Pierwszy sezon liczy 10 odcinków. Nadawca zapowiedział, że w czerwcu 2020 roku na antenie stacji AMC pojawi się kolejny sezon.

Logo AMC

AMC

Stacja telewizyjna prezentująca przede wszystkim klasyczne, amerykańskie filmy. Ponadto na antenie AMC (American Movie Classics) pojawiają się własne produkcje serialowe. Kanał jest dostępny w ponad 125 krajach na całym świecie.