Remiza

Serial o strażakach nowością Telewizji Polskiej. „Remiza” od września w TVP1

mbog

6 września TVP1 rozpocznie emisję nowego serialu „Remiza”. Produkcja opowiada o pracownikach Ochotniczej Straży Pożarnej.

Każdy odcinek serialu opowiada historię opartą na faktach, w której bohaterowie muszą uratować komuś życie lub dobytek. Osią serialu są natomiast perypetie komendanta Roberta Orzechowskiego z niewielkiej wsi Brzeziny, młodego wdowca i ojca. Jego spokojne życie, skupione na pracy, trosce o najbliższych i związku ze strażaczką Magdą Wieczorek, burzy nagłe pojawienie się licealnej miłości, Ewy. Dawne uczucie odżyje.

W obsadzie serialu znaleźli się m.in.: Mariusz Czajka, Małgorzata Then-Stępień, Jan Mizerski, Mateusz Dymidziuk, Ziemowit Wasielewski, Sylwia Drzycimska, Paulina Masiak, Piotr Wątroba, Dominika Buczek i Piotr Świętochowski. Reżyserem produkcji jest Kamila Fidler. Pierwszy sezon liczy 60 odcinków.

Emisja serialu „Remiza” od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 w TVP1, od 6 września.

Kolejna produkcja TVP o strażakach

W latach 2015-2016 telewizyjna Jedynka emitowała serial „Strażacy”. Produkcja ta opowiadała o pracownikach zawodowej jednostki straży pożarnej. W główne role wcielali się Maciej Zakościelny, Jakub Wesołowski, Weronika Rosati i Olaf Lubaszenko. Serial był emitowany raz w tygodniu.