Miłość i medycyna

Serial obyczajowy „Miłość i medycyna” od 26 kwietnia w TVP2

mbog

Telewizyjna Dwójka pokaże duński serial obyczajowy „Miłość i medycyna”. Produkcja opowiada historię pielęgniarek i pierwszych w historii Danii pielęgniarzy.

Fabuła serialu rozgrywa się w latach 50. w powojennej Danii. Duński rząd podejmuje decyzję, że szkoły pielęgniarskie mogą przyjmować mężczyzn. Przeciwnikami tego eksperymentu są lekarze, zwłaszcza ordynator oddziału Bent Neergaard. Uważa, że zwyczaje, hierarchia, surowa dyscyplina i etyka pracy zarezerwowana dla kobiet, będą trudne do przezwyciężenia dla próbujących w szkole pielęgniarskiej swoich sił mężczyzn.

Natomiast uczennice przyszpitalnej szkoły pielęgniarskiej są podekscytowane perspektywą przyjęcia do szkoły studentów. Jednym z nich jest młody żołnierz Eric, który pojawia się w szpitalu Fedenslung i prosi o dopisanie go do listy uczniów.

Serial „Miłość i medycyna” („Sygeplejeskolen”) wyreżyserował Roni Ezra, a scenariusz napisali Claudie Boderke i Lars Merin. W obsadzie znaleźli się między innymi: Molly Blixt Egelind, Jesper Groth, Mikkel Hilgart, Anna Stokholm i Thue Rasmussen.

Serial „Miłość i medycyna” będzie emitowany od poniedziałku do czwartku o godzinie 21:50 w TVP 2. Pierwszy odcinek wyjątkowo stacja pokaże o 21:40.