Serial „Przejście” od 18 lutego na kanale FOX

  • Telewizja
Autor: mnie

18 lutego o 21:05 na antenie FOX zadebiutuje serial „Przejście”. Produkcja jest adaptacją trylogii Justina Cronina: „Przejście”, „Dwunastu” i „Miasto Luster”.

W tajnej bazie armii amerykańskiej w Kolorado trwają badania nad rzadkim wirusem, który został odkryty kilka lat wcześniej w boliwijskiej dżungli. Eksperymenty prowadzone są pod nazwą „Projekt Noe”. Wirus wydłuża życie i zwiększa siłę fizyczną. Jednak okazuje się, że są też skutki uboczne jego działania, gdyż zmienia ludzi w istoty podobne do wampirów, zwanych Wirolami. Widząc, jak silne stają się te „istoty”, wojsko postanawia wykorzystać je do własnych celów, bo nowy gatunek wydaje się doskonałą bronią biologiczną. Jednak dopóki trwają badania, zarażeni przetrzymywani są w specjalnej, tajnej placówce. Nikt jeszcze nie podejrzewa, że eksperyment może wymknąć się spod kontroli i zagrozić całej ludzkości.

Agent specjalny FBI Brad Wolgast (Mark-Paul Gosselaar) dostarcza wybranych przez agencję ludzi, którzy mają zostać poddani eksperymentom. W kolejnej fazie projektu wirus ma zostać podany dziecku, dlatego Wolgast dostaje za zadanie dostarczenie do Kolorado dziesięcioletniej dziewczynki o imieniu Amy (Saniyya Sindey), która po śmierci matki trafiła do domu opieki. Jednak po przejęciu dziewczynki w agencie zaczynają budzić się wyrzuty sumienia aż w końcu postanawia porzucić swoją pracę i pomóc jej uciec przed czekającym na nią niebezpieczeństwem. Od tej pory pomiędzy nim a Amy tworzy się niezwykle silna więź.

Za sterami serialu stoją Liz Heldens oraz Matt Reeves („Ewolucja planety małp”). Wśród producentów jest także Ridley Scott („Gladiator”, „Obcy”).

Premiera serialu „Przejście” odbędzie się w poniedziałek, 18 lutego o godz. 21:05 na kanale FOX.