Serial „Turysta” już dostępny w HBO Max

  • Internet
  • Serwisy wideo
Autor: rafs

Cały sześcioodcinkowy serial „Turysta” z Jamiem Dornanem jest już dostępny w HBO Max. Serial Max Original jest koprodukcją z BBC i Stan.

Jamie Dornan gra w nim Brytyjczyka, który przemierzając australijskie pustkowia, nagle orientuje się, że ściga go ciężarówka. Ta próbuje go zepchnąć z drogi. Wkrótce potem budzi się w szpitalu, ranny, ale jednak żywy, choć nie ma pojęcia, kim jest. Mimo amnezji, musi wykorzystać posiadane wskazówki i odkryć swoją tożsamość, zanim dogoni go przeszłość.

Obsada serialu „Turysta”

W obsadzie serialu znaleźli się Jamie Dornan, Danielle Macdonald, Shalom Brune-Franklin, Damon Herriman, Alex Dimitriades, Ólafur Darri Ólafsson oraz Kamil Ellis. Scenariusz produkcji napisali nominowani do nagród BAFTA producenci i scenarzyści Harry i Jack Williams („Baptiste”, „The Missing”, „Liar”). Oni razem z Christopherem Airdem („Baptiste”, „Liar”, „Clique”) są producentami wykonawczymi z ramienia Two Brothers Company. Tommy Bulfin („Normal People”, „Line of Duty”, „Peaky Blinders”) jest producentem z ramienia BBC. Lisa Scott („A Sunburnt Christmas”, „The Hunting” jest producentką, a Chris Sweeney („Liar”, „Back to Life”) producentem wykonawczym i reżyserem.

Serial „Turysta” jest produkcją Two Brothers Pictures (firma All3Media) dla BBC, we współpracy z Highview Productions, All3Media International, South Australian Film Corporation, HBO Max, Stan oraz ZDF.

W serwisie HBO Max dostępne jest już wszystkie sześć godzinnych odcinków serialu.