Koncert Antka Smykiewicza i powrót „Świetnego Mikołaja”. Sezon przedświąteczny w RMF FM

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: rafs

Już w najbliższą sobotę RMF FM zaprasza słuchaczy na wspólne odpalenie światełek na choince na krakowskim Rynku i świąteczny koncert Antka Smykiewicza. W poniedziałek wystartuje loteria „Świetny Mikołaj w RMF FM”, a sezon na Święta rozpocznie się od utworu Shakin’ Stevensa.

W sobotę (27 listopada) na krakowskim Rynku Głównym o godzinie 17:30 lampki na choince wraz z RMF FM zapali Antek Smykiewicz, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Po uroczystym odpaleniu iluminacji świątecznej artysta da też tam mini-koncert. Wcześniej, bo już po godzzienie 12 pojawi się w radiowym studiu z gitarą i zagra akustycznie cover jednego z bożonarodzeniowych przebojów.

Shakin’ Stevens i inne plany RMF FM na sezon świąteczny

W poniedziałek, 29 listopada o godzinie 9:15 sezon na Święta w RMF FM rozpocznie utwór Shakin’ Stevensa. Od tego momentu stacja zacznie grać największe gwiazdkowe hity i zimowe przeboje. Tego dnia rozpocznie się kolejna edycja konkursu „Świetny Mikołaj”. W nim codziennie aż do Wigilii do wygrania będą prezenty, m.in. sprzęt RTV i AGD.

Od 6 grudnia na antenie pojawią się kolejne świąteczne akcje, m.in. wspólne ze słuchaczami śpiewanie hity zespołu Wham! – „Last Christmas”. W każdy piątek świąteczny weekend w RMF FM otwierać będzie „Orkiestra na Dużym Rowerze” – zespół, który zagra hity w nietypowych aranżacjach. Stacja będzie też godzić pokłóconych znajomych, przyjaciół, członków rodzin w akcji „Na Święta chcę… Cię przeprosić”.

Logo RMF FM

RMF FM

Ogólnopolska stacja radiowa uruchomiona 15 stycznia 1990 roku. Początkowo retransmitowała sygnał francuskiego Fun Radio. Założycielem i pierwszym prezesem radia był Stanisław Tyczyński. Rozgłośnia nadaje w formacie AC (Adult Contemporary) – na antenie pojawiają się różne gatunki muzyki, od lat 70. po współczesne.