Siatkarska Liga Narodów mężczyzn i kobiet, Raków gra o LM

  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie siatkarskie reprezentacje oraz walka Rakowa o Ligę Mistrzów.

Siatkówka kobiet, Liga Narodów, mecz półfinałowy Polska vs. Chiny (sobota, 22:50 w TVP1, Polsacie Sport i TVP Sport, w przypadku awansu Polek do finału, finał w nocy z niedzieli na poniedziałek o 0:30, mecz o brąz o 21:00 w niedzielę)

fot. YT Volleyball World

Polki awansowały do półfinału Ligi Narodów siatkarek. Gładko poradziły sobie z Niemkami i teraz zawalczą o wielki finał w potyczce z Chinkami. Te zakończyły fazę zasadniczą na 5. miejscu, wygrywając 8 i przegrywając 4 spotkania. Polki awansowały do fazy pucharowej wygrywając 10 meczów i przegrywając zaledwie 2. Na papierze to podopieczne Stefano Lavariniego są znacznie mocniejsze, wygrały wszak z nimi 3:0 w pierwszej rundzie, jednak to parkiet wyłoni pierwsze finalistki Ligi Narodów kobiet w 2023 roku. A tam będą czekać na Amerykanki lub Turczynki.

Piłka nożna, Liga Mistrzów UEFA, rewanżowy mecz 1. rundy eliminacyjnej FC Flora Tallinn vs. Raków Częstochowa (środa, 20:00 w TVP Sport)

fot. YT Łączy nas piłka TV

Rewanżowe starcie Rakowa w pierwszej rundzie. Tym razem w estońskim Tallinnie zagrają z Florą. Mistrz Polski w pierwszym starciu skromnie, bo skromnie, ale wygrał z mistrzem Estonii 1:0. Styl mógł zostawiać wiele do życzenia, jednak wciąż najwazniejsze było to, że odnieśli triumf na własnym gruncie. Teraz będą musieli obronić zaliczkę z pierwszego meczu, co będzie trudne, patrząc na wiele perypetii polskich klubów w europucharach. Jednak wciąż to tylko estońska drużyna i Raków powinien tutaj walczyć o pełną pulę, jaką jest awans do drugiej rundy.

Siatkówka mężczyzn, Liga Narodów, mecz ćwierćfinałowy Polska vs. Brazylia (czwartek, 19:50 w TVP1, TVP Sport i Polsacie Sport, ewentualny półfinał w sobotę, a finał lub mecz o brąz w niedzielę)

fot. CEV

Gramy u siebie! Polacy zagrają w Ergo Arenie w ćwierćfinale tegorocznej Ligi Narodów. Ich rywalami będą Brazylijczycy. Canarinhos nie byli w zbyt dobrej formie w fazie zasadniczej, zajęli szóste miejsce. Polacy mimo swoich kryzysów zajęli trzecie miejsce, ale awans jako gospodarze turnieju mieli zapewniony. Poprzedni mecz z Brazylią zakończył się triumfem Polaków 3:1, którzy potwierdzili w nim swoją wielką klasę. Teraz muszą to również pokazać, jeżeli chcą zagrać o medale tegorocznej Ligi Narodów.