Słowacka RTVS ma nowego prezesa i dyrektorów programowych

rafs

We wtorek, 2 sierpnia stanowisko objął nowy dyrektor słowackiego radia i telewizji publicznej (RTVS). Dokonano również zmian w strukturach organizacyjnych spółki.

Stanowisko dyrektora generalnego RTVS objął we wtorek, 2 sierpnia Ľuboš Machaj, który jest związany z mediami publicznymi od lat 80., kiedy to współpracował z Czechosłowackim radiem, a z mediami publicznymi w Słowacji od 2003 roku. Był szefem teatru telewizji, a od 2006 roku został dyrektorem programowym słowackiego radia. W 2011 roku współpracował w sprawie połączenia obu spółek – Słowackiego radia i Słowackiej telewizji w RTVS.

Od 2013 roku współpracował z RTVS w ramach scenariuszy i reżyserii niektórych widowisk telewizyjnych. Jego kadencja potrwa 5 lat. Wyboru dokonała Rada Narodowa Słowacji w głosowaniu 30 czerwca. Za było 86 członków ze 150 zasiadających w parlamencie. Obecny szef, Jaroslav Reznik uzyskał 29 głosów. W pierwszym głosowaniu 29 czerwca było 7 kandydatów, a do drugiego dzień później przeszło dwóch z najwyższą liczbą głosów.

Do RTVS przychodzę z wielkimi oczekiwaniami. Przez miesiąc przygotowywałem się do tej chwili, ale dzisiaj jest najważniejszy moment związany z odebraniem dekretu z rąk przewodniczącego Rady Narodowej Republiki Słowackiej.  Jest to pozytywne oczekiwanie. Wierzę, że uda się zrealizować cele, które przedstawiłem w projekcie i że nie zostanie to tylko zapisane na papierze, ale będą z tego realne wyniki. W tych dniach skupiam się na stabilizacji managementu, rozmowach z współpracownikami i opracowywaniem założeń programowych w ramach jesiennej ramówki. Są przede mną wyzwania, nie będzie to łatwe, wiem, że czeka na mnie ciężki czas, ale wielkie wyzwania służą temu, by podchodzic do nich z wielkim zaangażowaniemmówi dyrektor generalny RTVS Ľuboš Machaj

Inne zmiany w RTVS

Powołano również nową szefową informacji i publicystyki, którą została Mária Hlucháňová – zastąpiła Atillę Lovasza. Dyrektorem sekcji programowych telewizji został od 3 sierpnia Vincent Štofaník, który od wielu lat współpracował z RTVS, a ostatnio w ramach emisji Jednotki. W przypadku sekcji radiowych stanowisko objął Ľuboš Černák, który pracował jako menedżer w radiu. Od 13 sierpnia stanowisko dyrektora sekcji dyrektora generalnego zajmie Matúš Miklošík.