Słowacka telewizja publiczna pokaże na żywo cały sezon 2023 Speedway Grand Prix

  • Telewizja
Autor: rafs

Dobre informacje dla fanów żużla ze Słowacji oraz z granicy polsko-słowackiej.

Słowacka telewizja publiczna RTVS pokaże na żywo wszystkich 10 rund tegorocznego sezonu Grand Prix na żużlu. To wszystko na mocy porozumienia nadawcy z Discovery Sports Events. Ogłoszono je w czwartek, 30 marca. Sezon zostanie pokazany na antenie kanału sportowego telewizji, czyli RTVS Šport. Ponadto po każdej rundzie będzie magazyn podsumowujący wydarzenia. Dla Słowaków to ważna informacja, ponieważ będą mogli oglądać poczynania Martina Vaculika. Żużlowiec zajął dziewiąte miejsce w zeszłorocznym cyklu.

Emisja Speedway GP w RTVS to świetna sprawa dla słowackich fanów i dla mnie. To dobry sposób na przedstawienie tego sportu jak największej liczbie ludzi. Bardzo się cieszę z tego, że na :Sport będą mogli oglądać widzowie wszystkie rundy w głównym czasie antenowym w weekend. To najlepsza promocja, jaką możemy miećmówi Martin Vaculik w wypowiedzi w oświadczeniu RTVS.

Eurosport w Słowacji w ramach dostępu w Internecie także pokaże te rundy. W Eurosporcie 1 będą podsumowania oraz na żywo turnieje drużynowe o Żużlowy Puchar Świata – Speedway World Cup (tylko „Race Off” oraz finał)

Speedway Grand Prix w Polsce – gdzie oglądać?

W Polsce wszystkie rundy Grand Prix na żużlu można oglądać na żywo w ramach usługi Eurosport Extra w Playerze. W TTV za darmo w sezonie 2023 zostaną pokazane trzy rundy o Grand Prix Polski w maju, czerwcu i wrześniu.

Kalendarz Speedway Grand Prix w 2023 roku

29 kwietnia: Grand Prix Chorwacji – Donji Kraljevec

13 maja: Grand Prix Polski I – Warszawa

3 czerwca: Grand Prix Czech – Praga

10 czerwca: Grand Prix Niemiec – Teterow

24 czerwca: Grand Prix Polski II – Gorzów Wielkopolski

15 lipca: Grand Prix Szwecji – Malilla

12 sierpnia: Grand Prix Łotwy – Ryga

2 września: Grand Prix Wielkiej Brytanii – Cardiff

16 września: Grand Prix Danii – Vojens

30 września: Grand Prix Polski III – Toruń