Słowacka TV Joj świętuję swoje 20-lecie [WIDEO]

  • Telewizja
Autor: rafs

Słowacka telewizja JOJ będzie obchodzić swoje 20-lecie. Z tej okazji stacja przygotowała specjalne przerywniki z udziałem gwiazd stacji.

Kompilację identów stacja wrzuciła na swój kanał YouTube. W nich pojawiają się gwiazdy programów i seriali TV JOJ. Wśród nich m. in. „Cesko-Slovensko Ma Talent” (w Czechach program nadaje TV Nova), „Hranica”, „Som Mama”, „Nemocnica”, „Top Star” czy „Noviny TV JOJ”. Ponadto co kilka minut logo stacji zmienia się w ozdobnik z napisem „20 rokov s vami” (20 lat z wami).

Stacja także nadaje identy ze wspomnieniami gwiazd swoich programów. Wśród nich są Jaro Slavik czy Vlado Vostinar.

Historia TV JOJ

Słowacka TV JOJ rozpoczęła nadawanie 2 marca 2002 roku. Stacja była następcą TV Global, która nadawała tam od 2000 roku. JOJ założył Vladimir Zelezny, były szef TV Nova, który był w sporze CME, nadawcą kanału Markiza na Słowacji. Kanał ten miał ponad 50% udziałów w rynku.  Początkowa emisja TV JOJ z oprawą podobną do TV Nova nie udała się, bo czeska Nova miała wyższą oglądalność na Słowacji. W 2004 roku stacja powiększyła zasięg z 65 do 80% kraju, a w 2007 przejęła ją J&T Enterprise, właściciel Grafobal Group. Inwestycja pomogła stacji w zrównaniu szans z Markizą na słowackim rynku telewizyjnym.

TV JOJ nadaje, oprócz głównego kanału, także pięć innych. Te są przeznaczone dla młodej widowni, kobiet, dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz fanów sportu (JOJ Plus, WAU, Tuki, Jojko i JOJ Sport). Spółka nadaje także sześć kanałów dla Czechów (JOJ Family, JOJ Cinema, CS Film, CS Horror, CS Mystery i CS History). W Polsce TV JOJ dostępne jest ze słowackich multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej oraz przez stronę internetową stacji.