Słuchowisko „Kajko i Kokosz” i aukcje charytatywne w Dzień Dziecka w Radiu 357

  • Radio
Autor: mbog

Z okazji Dnia Dziecka, Radio 357 przygotowało specjalne radiowe akcje. 50 osób z zespołu stacji nagrało słuchowisko „Szkoła Latania”. Ponadto tego dnia pojawi się specjalna playlista „Top Junior” z popularnymi piosenkami dla dzieci.

Słuchowisko „Szkoła Latania”

1 czerwca Radio 357 zaprezentuje wersję audio „Szkoły Latania” – pierwszego komiksu z serii „Kajko i Kokosz”. W nagraniach wzięło udział prawie 50 osób z zespołu radia. To pierwsza taka produkcja w historii rozgłośni.

Podczas realizacji radiowe studio rozdzierały wrzaski zbójcerzy, okrzyki bojowe, odgłosy biesiady w karczmie. Nikt się nie oszczędzał. Sam kilka dni dochodziłem do siebie – mówi Krystian Hanke, dziennikarz i członek zarządu.

Fragmenty wyemitujemy na antenie w ciągu całego dnia. Całość będzie dostępna jako podcast w zakładce Twoje 357. Przygotowaliśmy też film odsłaniający kulisy nagrań. Trudno opisać co się tam działo – mamy nadzieję, że dzieciom udzieli się klimat ze studia – opowiada Katarzyna Pruchnicka, kierująca rozwojem oferty programowej Radia 357.

Dodatkowo, w wieczornym paśmie publicystycznym o godzinie 21:00, Katarzyna Borowiecka wraz z gośćmi porozmawiają o tym, co sprawia, że 50 lat od pierwszego wydania komiks Janusza Christy cieszy się niesłabnącą popularnością. W audycji wezmą udział: Paulina Christa – wnuczka autora, kierująca Fundacją „Kreska” im. Janusza Christy, Szymon Holcman z Kultury Gniewu oraz Tomasz Kołodziejczak z wydawnictwa Egmont Polska.

Licytacja, „Top Junior” i „Słownik polsko-dziecięcy”

W porannym paśmie emitowanym w godzinach 6:30-9:30 odbędzie się aukcja charytatywna mydełek przygotowanych przez autorów porannej audycji w Radiu 357. Dodatkowo gościem porannej audycji będzie Michał Rusinek – tłumacz książki Roalda Dahla „Nigdy nie dorastaj!”. Natomiast Agnieszka Szwajgier, koordynująca pracami działu reportażu, przygotowała serię rozmów z dziećmi. Iza Woźniak z kolei zadała dorosłym pytanie o to, czego w dzieciństwie nie powiedzieli swoim rodzicom.

O poranku pojawi się również unikatowy zestaw utworów – „Top Junior”. Będzie to playlista z popularnymi dziecięcymi piosenkami. Natomiast w specjalnym wydaniu programu „Wersja Polska”, emitowanym w godzinach 13:00-15:00, zespół zaprezentuje utwory, których muzyczni redaktorzy słuchali jako dzieci.

Postanowiliśmy dać sobie totalnie wolną rękę. Pełna dowolność, dużo wspomnień i opowieści, śmiechu i wzruszeń. To będzie muzyczna podróż w czasie do lat, gdy kształtowały się nasze muzyczne gusta – wyjaśnia Piotr Stelmach, koordynujący pracę redakcji muzycznej.

Redakcja Popołudniówki 357 szykuje natomiast wielki finał zabawy w stworzenie „Słownika polsko-dziecięcego”.

Odzew przerósł nasze oczekiwania. Słuchacze przesłali ponad 4 tysiące słów i zwrotów wymyślonych przez dzieci. To absolutny popis dziecięcej kreatywności. Pomysł chwycił i już myślimy jak go kontynuować – wyjaśnia Grzegorz Sajór, wydawca Popołudniówki. – Nie było to łatwe zadanie, ale z pomocą prof. Katarzyny Kłosińskiej i Krystiana Hanke wybraliśmy 21 propozycji. Teraz Patroni Radia 357 wybiorą z nich najciekawsze słowo.

Głosowanie trwa do 1 marca do godziny 16:00 i tuż po jego zakończeniu zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu.

Logo Radio 357

Radio 357

Stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Redakcję tworzy 70-osobowy zespół. Na antenie można usłyszeć audycje prowadzone m.in. przez Marka Niedźwieckiego, Piotra Kaczkowskiego, Kubę Strzyczkowskiego, Marcina Łukawskiego, Michała Olszańskiego i Patrycjusza Wyżgę. Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy.