Snooker

Snooker na żywo w czerwcu w Eurosporcie

mbog

Od 1 do 11 czerwca Eurosport będzie transmitować snookerowy turniej Championship League. Pula nagród wyniesie 218 tysięcy funtów, a zawodnicy zmierzą się w dwóch fazach grupowych i fazie finałowej.

Podczas 11 dni rywalizacji rozegrane zostanie 126 spotkań. 64 zawodników zostanie podzielonych na czteroosobowe grupy, a zwycięzca każdej awansuje do kolejnej fazy grupowej. Wyłoni ona czterech finalistów, którzy w ciągu jednego dnia – 11 czerwca – rozegrają mecze w systemie grupowym każdy z każdym. Udział w turnieju potwierdzili m.in.: Judd Trump, Ronnie O’Sullivan i Neil Robertson.

Porozumienie Eurosportu i Matchroom Multi-Sport daje stacji prawo do transmitowania Championship League na ponad 50 europejskich rynkach. W 2016 roku stacja podpisała 10-letnią umowę z World Snooker, na mocy której transmituje wydarzenia snookerowe, takie jak Home Nations Series, Masters i mistrzostwa świata.

Jesteśmy dumni z naszego partnerstwa z Matchroom i bardzo się cieszymy, że pokażemy jedno z pierwszych wydarzeń sportowych rozgrywanych w Wielkiej Brytanii od czasu wstrzymania rozgrywek. Zdajemy sobie sprawę, że widzom brakowało sportu na żywo, dlatego naszym celem jest danie milionom kibiców snookera w Europie możliwości oglądania najlepszych zawodników świata startujących w Championship League – informuje Andrew Georgiou, President, Eurosport and Global Sports Rights & Sports Marketing Solutions.

Jesteśmy zachwyceni, że Eurosport będzie tak obszernie relacjonował Championship League, dzięki czemu wydarzenie obejrzą widzowie w bardzo wielu krajach, a kibice będą mogli cieszyć się sportem na żywo. Sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie daje ludziom tak potrzebną rozrywkę – powiedział Barry Hearn, Matchroom Chairman.

Turniej Championship League skomentują: Rafał Jewtuch, Przemek Kruk, Michał Ebert, Grzegorz Biernadski i Jarosław Kowalski. Transmisje od 1 do 11 czerwca w Eurosporcie 1.