Sobierajski i Jędrzejewski ruszyli z kanałem „Prawda Moto”

  • Internet
  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

25 stycznia br. pojawił się pierwszy materiał na kanale „Prawda Moto” na YouTube. Założycielami motoryzacyjnego vloga są dziennikarze redakcji sportowej Telewizji Polsat: Krystian Sobierajski i Grzegorz Jędrzejewski.
„Prawda Moto” prezentuje informacje i komentarze dotyczące sportów motorowych. Kanał powstał z myślą o pasjonatach dwóch i czterech kółek. Analizy prowadzących będą dotyczyły m.in. Formuły 1 oraz Moto GP. Ponadto nie zabraknie komentarzy do wyścigów WRC, a także WRX. Oprócz tego pojawią się rozmowy z gośćmi.

Założycielami kanału „Prawda Moto” są Krystian Sobierajski i Grzegorz Jędrzejewski. Sobierajski jest wieloletnim dziennikarzem Polsatu Sport. Komentuje wyścigi motocyklowe i samochodowe, a także mecze piłki nożnej. Jest też wydawcą informacji sportowych na antenie Polsatu. Jędrzejewski jest związany z Polsatem od 2012 roku. Wcześniej pracował w telewizji Sportklub. Jest specjalistą m.in. od cyklu Moto GP. Komentował także wyścigi Formuły 1.

„Prawda Moto” jest kolejną internetową inicjatywą dziennikarzy sportowych Telewizji Polsat. Od 2017 roku Roman Kołtoń przeprowadza analizy i rozmowy w ramach vloga „Prawda Futbolu”. Początkowo dziennikarz transmitował filmy za pośrednictwem portalu Facebook. W marcu 2018 roku powstał kanał internetowy na platformie YouTube, który subskrybuje już ponad 72 tysiące osób. Następnie w sierpniu, przed Mistrzostwami Świata w piłce siatkowej, Jerzy Mielewski i Marcin Lepa ruszyli z „Prawdą Siatki”. Kanał posiada już 26 tysięcy subskrybentów.