Specjalne Fakty i playlista „Co nam dali Brytyjczycy?”. Temat Brexitu w RMF FM

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mbog

W nocy z 31 stycznia na 1 lutego Wielka Brytania opuści Unię Europejską. Z tego powodu w piątek tematem przewodnim w RMF FM będzie Brexit.

Od 30 stycznia na antenie rozgłośni będą pojawiać się specjalne relacje z Wielkiej Brytanii, które przygotują Bogdan Frymorgen i Anna Kropaczek. Reporterzy odwiedzą wiele miejsc ważnych nie tylko dla Brytyjczyków, ale także dla Polaków, Niemców czy Francuzów. Specjalnie relacje będą nadawane sprzed siedziby premiera Wielkiej Brytanii przy Downing Street, ze znanego Baru Polskiego w dzielnicy Holborn oraz z Trafalgar Square. Reporterzy odwiedzą również Muzeum Jamesa Bonda i Greenwich, przez który przebiega południk zerowy.

O konsekwencjach Brexitu opowiedzą słuchaczom RMF FM m.in. Martin Wheatley – wiceprezes giełdy Londyńskiej, Basia Drozdowicz – szefowa biura pomocy obywatelom Unii Europejskiej ze wschodu, Kuba Krupa – dziennikarz piszący dla Guardiana i Observera, Michał Garapich – pisarz i antropolog oraz Roch Dunin – ekonomista z London School of Economics.

Akcentów brytyjskich nie zabraknie również w playliście rozgłośni, którą wypełnią brytyjskie przeboje. Radio przypomni hity między innymi: The Beatles, Depeche Mode, Sugababes, Elton John, Spice Girls, Limahl, Rolling Stones, Bananarama i Kim Wilde.

W nocy z 31 stycznia na 1 lutego radio RMF FM nada specjalne wydanie Faktów. Następnie na antenie rozgłośni zabrzmi pożegnalny utwór z dedykacją dla Brytyjczyków.