Specjalny multimedialny projekt serwisu Onet.pl z okazji 120. urodzin Witolda Pileckiego

  • Internet
  • Onet
Autor: mbog

13 maja, dokładnie w 120. rocznicę urodzin Witolda Pileckiego, w serwisie Onet.pl zostanie udostępniony reportaż upamiętniający rotmistrza. Partnerami projektu są Instytut Pileckiego i Muzeum Auschwitz.

W projekcie „Pilecki” swoje siły połączyli dziennikarze, historycy, operatorzy, graficy i informatycy, żeby pokazać niezwykłą historię życia Pileckiego w nowoczesnej multimedialnej formie. Materiał powstał w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej. Wydawca serwisu chce dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców również poza Polską.

Reportaż multimedialny o rotmistrzu Pileckim jest idealnym wypełnieniem misji dziennikarskiej Onetu. Rotmistrz jest postacią bardzo ważną dla historii Polski, ale i świata. Zależało nam, żeby przybliżyć ją w atrakcyjny sposób zarówno młodemu pokoleniu Polaków, jak i czytelnikom poza granicami naszego kraju – mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny i dyrektor programowy Onetu. – Wykorzystaliśmy do tego najnowsze techniki po to, by ta opowieść wciągała, wzruszała i poruszała. Przygotowaliśmy, obok polskiej, także wersje angielsko- i niemieckojęzyczną, które ukażą się równocześnie.

Reportaż przygotowali dziennikarze Onet.pl: Mateusz Baczyński, Katarzyna Barczyk-Sikora, Przemysław Mosur-Darowski, Daniel Olczykowski, Szymon Piegza, Janusz Schwertner, Kamil Turecki i Marcin Wyrwał.

Od dawna zastanawialiśmy się, w jaki sposób moglibyśmy oddać hołd Witoldowi Pileckiemu. Ostatecznie powstał reportaż multimedialny, który stanowi uniwersalną opowieść o najważniejszych wartościach: człowieczeństwie, miłości i poświęceniu – mówi Janusz Schwertner, dziennikarz Onetu i współautor reportażu „Pilecki”.

Reportaż będzie dostępny na stronie internetowej: www.pilecki.onet.pl.

Multimedialne reportaże Onet.pl

Do tej pory Onet zrealizował już trzy reportaże multimedialne: poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej z okazji 10. rocznicy, „Przystanek Polska” pokazujący kraj z perspektywy mieszkańców mniejszych miejscowości i miast oraz „#Wysychamy”, który poruszył problem suszy i innych zmian klimatycznych w Polsce. #Wysychamy, przygotowany wspólnie przez dziennikarzy Onetu i NOIZZ, był w 2020 roku nominowany do Nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne.