Sportowa zima w kanałach TVN Warner Bros. Discovery. Czy będą skoki narciarskie?

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

TVN Warner Bros. Discovery przedstawiło swoją ofertę na sportową zimę. Nadawca zaprezentuje swoje pierwsze propozycje już 28 października.

Wtedy do rywalizacji wkroczą specjaliści od narciarskiego slalomu giganta pań i panów. Na lodowcu Rettenbach wystartuje m.in. Maryna Gąsienica-Daniel, która od kilku lat jest w szerokiej czołówce Pucharu Świata w gigancie. Czy w tym sezonie najlepsza polska alpejka zdobędzie upragnione podium? Transmisja pierwszych zawodów w sezonie rozpocznie się w sobotę o 9:30 w Eurosporcie 1. Gigant kobiet skomentuje Marcin Szafrański, a zaplanowaną na niedzielę rywalizację mężczyzn – Witold Domański. W trakcie sezonu widzowie Eurosportu usłyszą także Sebastiana Szczęsnego, Rafała Głowackiego i Michała Okniańskiego.

Otwieramy kolejny sezon zimowy w TVN Warner Bros. Discovery z wielkimi nadziejami. Mamy świetnych sportowców, którzy co tydzień dają z siebie wszystko w walce o punkty Pucharu Świata, nie tylko w skokach narciarskich, ale także w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Przez pięć miesięcy będziemy wspólnie kibicować naszym sportowcom i przekazywać milionom fanów wielkie sportowe emocje. Szykuje się bardzo gorąca zimapowiedział Bogdan Czaja, Dyrektor Eurosportu w Polsce i Group Vice President Programming & Operations TVN Warner Bros. Discovery.

Czy TVN i Eurosport pokażą skoki narciarskie w sezonie 2023/2024?

TVN pokaże w telewizji otwartej wszystkie zagraniczne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polskie będą, tak jak to jest od sezonu 2021/2022 na antenach Telewizji Polskiej. W Eurosporcie 1 transmitowane będą dodatkowo konkursy rozgrywane w Polsce, a także kwalifikacje, również do niedzielnych konkursów. W poprzednim sezonie Eurosport pokazywał je sporadycznie, wszystkie niedzielne były dostępne w Eurosporcie Extra w Playerze.  Studia w TVN poprowadzi sprawdzony duet Sebastian Szczęsny i Damian Michałowski, których gośćmi będą m.in. Magdalena Pałasz i Jakub Kot. Rywalizację o pucharowe punkty spod skoczni relacjonować będzie dla Eurosportu Kacper Merk. Komentarz na najwyższym poziomie zapewnią Marek Rudziński i Igor Błachut. W studiach Eurosportu widzowie zobaczą m.in. Michała Korościela, Pawła Kuwika, Marcina Kuźbickiego, Krzysztofa Bieguna i Wojciecha Topora. Prowadzący i ich goście będą rozmawiać zarówno o skokach, jak i pozostałych zimowych dyscyplinach transmitowanych przez Eurosport.

Inne dyscypliny także w stacjach Eurosportu

Poza wspomnianym Pucharem Świata w skokach narciarskich i narciarstwie alpejskim widzowie kanałów Eurosportu i użytkownicy Playera będą mogli śledzić poczynania biegaczy narciarskich, specjalistów od kombinacji norweskiej, a także narciarstwa dowolnego, łyżwiarstwa figurowego z Katią Kurakową w stawce, oraz snowboardu, w którym kibice mogą liczyć na udane występy mistrza świata Oskara Kwiatkowskiego. Transmisje z biegów narciarskich będą także na antenie stacji Metro. Wśród komentatorów znajdą się m.in. Tomasz Jaroński, Tomasz Sikora, Adam Probosz, Wojciech Tascher, Magdalena Tascher i Aleksandra Kauc-Żelichowska.