Stacja Wydarzenia 24 ruszy we wrześniu. Kanał zastąpi Superstację

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

We wrześniu ruszy nowy kanał Telewizji Polsat – Wydarzenia 24. Stacja powstaje w wyniku współpracy redakcji Polsat News, „Wydarzeń” i portalu Interia.

Portal polsatnews.pl ujawnił szczegóły dotyczące nowej stacji w portfolio Grupy Polsat Plus. W ramówce kanału Wydarzenia 24 znajdą się wyłącznie serwisy informacyjne. Prezentowane tam będą najświeższe wieści zarówno z Polski, jak i ze świata. Telewizja ma być wzorowana na Euronews Serbia.

Główną ideą Wydarzeń 24 jest dostarczenie widzom na bieżąco jak najwięcej aktualnych, wiarygodnych i rzetelnych informacji, o tym co dzieje się w Polsce i na świecie. „Wydarzenia” są najlepiej ocenianym i jednym z najważniejszych programów informacyjnych w kraju – powiedziała portalowi polsatnews.pl Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Publicystyki i Informacji Telewizji Polsat.

Programy będą realizowane w studiu w Warszawie. Stacja będzie dostępna w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. Ponadto, według nieoficjalnych informacji, kanał ma trafić do naziemnej telewizji cyfrowej.

Wydarzenia 24 logo
fot. polsatnews.pl

Portal Press.pl poinformował, że jedną z prowadzących serwisy w Wydarzeniach 24 będzie Agata Wojtkowiak. Dziennikarka na początku sierpnia zadebiutowała w serwisie informacyjnym „Wydarzenia”.