„Stan Futbolu” znika z TVP. „Chciałbym mieć trochę więcej swobody”

  • Internet
  • Telewizja
  • Serwisy wideo
  • TVP
Autor: rafs

Słynny program Krzysztofa Stanowskiego znika z kanału sportowego Telewizji Polskiej.

Chodzi o „Stan Futbolu”. Program Krzysztofa Stanowskiego od listopada 2018 roku ukazywał się na antenie TVP Sport. Przez większość czasu nadawany był w sobotnie przedpołudnia. Nieraz ze względu na wydarzenia na żywo, program był nadawany o innych porach, z odtworzenia lub w ogóle nie był emitowany.Od marca 2023 roku emisję przeniesiono na niedzielę. O zakończeniu współpracy z telewizją państwową właściciel Weszło poinformował w poniedziałek, 12 czerwca na swoim Twitterze. Wśród powodów wymienia chęć większej swobody w życiu, „więcej luzu w piątkowe wieczory”, a także i to, że „chce trochę pożyć”.  Program ma zostać na YouTube Weszło. Stanowski zaznaczył jednak, że nie zawsze on będzie go prowadził, a także nie będzie miał sztywnej pory emisji.

Jeden ze współwłaścicieli Kanału Sportowego podziękował także dyrektorowi TVP Sport, Markowi Szkolnikowskiemu za współpracę. Ten odpisał na jego publikację.

Co to „Stan Futbolu”?

„Stan Futbolu” to program publicystyczny Krzysztofa Stanowskiego o wydarzeniach w piłce nożnej. Gośćmi programu są dziennikarze Weszło, a także byli piłkarze lub dziennikarze innych mediów. Audycja jest w mediach od maja 2016 roku. Wtedy była nadawana nie tylko na YouTube Weszło, ale także na antenie Sportklubu w związku z piłkarskimi mistrzostwami Europy. Od września 2016 roku do końca lutego 2017 roku emisję prowadzono w Eleven Sports. Stacja zrezygnowała z programu, bo zdecydowali się pracować nad własnym formatem, który ostatecznie nie powstał. W lutym 2018 roku program wrócił w wersji radiowej do nowo powstałego radia internetowego Weszło FM, a od 8 września rozpoczęto emisję wideo na kanale YouTube WeszłoTV.