Starcie Chelsea z Manchesterem United, Legia walczy o przełamanie złej serii, PSG gra z Niceą

  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie hitowe starcie Chelsea z Manchesterm United, Legia gra z Jagiellonią z wolą przełamania serii porażek oraz hit na szczycie Ligue 1, w dodatku, w tygodniu.

Piłka nożna, Premier League, mecz Chelsea FC vs. Manchester United (niedziela, 17:25 w Canal+Sport)

fot. YT Chelsea TV

Hitowe starcie w Premier League. Na Stamford Bridge Chelsea podejmuje Manchester United. „Czerwone Diabły” będą grały pod wodzą tymczasowego trenera Michaela Carricka. Zastąpił on Ole Gunnara Solskjaera, który opuścił klub po serii nieudanych spotkań. Celem może być powrót na zwycięską ścieżkę, choć przerwanie serii Chelsea będzie trudnym zadaniem. „The Blues” prowadzą z przewagą 3 pkt nad Manchesterem City. Strata punktów w tym meczu mogłaby oznaczać utratę przewagi, a nawet prowadzenia w lidze. Dla United wygrana jest ważna w kontekście powrotu do walki o TOP5 ligi. Jednak najważniejsza walka podczas tego meczu będzie się toczyła o to, aby w czasie tego spotkania wywieźć przynajmniej punkt. Drużynę może uratować Cristiano Ronaldo, który błyszczy w ostatnich spotkaniach i to będzie jeden z ważniejszych graczy w drużynie Carricka.

Piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa, mecz Legia Warszawa vs. Jagiellonia Białystok (niedziela, 17:25 w Canal+Premium)

fot. YouTube Legia Warszawa

Legia walczy na Łazienkowskiej o przełamanie złej serii. Tym razem grają z białostocką Jagiellonią. Legia przegrała siedem ligowych spotkań z rzędu. Ostatnia miała miejsce w Zabrzu, gdzie Legia w doliczonym czasie gry uległa Górnikowi 2:3, a zwycięską bramkę strzelił Krzysztof Kubica. Przed Legionistami bardzo ciężkie zadanie powrotu na zwycięską ścieżkę. Porażka może sprawić, że Legia będzie ostatnia w ligowej tabeli. Rywalem jest Jagiellonia, która zajmuje miejsce w czołowej dziewiątce ligi. To ona jest faworytem spotkania, ma świetną formę i powinna z tego meczu wywieźć komplet punktów. Osłabieniem drużyny będzie brak Jesusa Imaza, który wiele razy był podporą drużyny ze stadionu przy ulicy Słonecznej.

Piłka nożna, Ligue 1 Uber Eats, mecz Paris Saint-Germain vs. OGC Nice (środa, 20:55 w Eleven Sports 3 i nSport+)

fot. YouTube Ligue 1 Uber Eats

Starcie na szczycie Ligue 1. PSG na Parc des Princes podejmuje OGC Nice. Może to będzie starcie dwóch najlepszych drużyn jak na razie w tym sezonie. Zdecydowanym faworytem spotkania jest drużyna paryska. Mają 11 pkt przewagi nad zespołem z Nicei i zdecydowanie lepiej radzący sobie zespół. Nicea dzielnie walczy o to, by być nadal w czołówce i pewnie będzie się starać o zaskoczenie Paryżan. W Ligue 1 czasem zdarzają się niespodzianki…