Start Ekstraklasy, Letnie Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle, Diamentowa Liga w Londynie

  • Sportlight
Autor: rafs

Powraca rodzima Bundesliga, a także skoki. Nie zapomnimy o wrażeniach lekkoatletycznych. A to wszystko w tym Sportlighcie.

Piłka nożna: PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice vs Lech Poznań (sobota, 19:30 w Canal+Sport, Canal+Sport 3)

fot. Andrzej Grygiel /PAP

Powraca Ekstraklasa! Powrót jej nastąpi w piątek, ale to w sobotę swoje pierwsze z 37 spotkań w lidze rozegra Mistrz Polski, Piast Gliwice. Nie udało im się w Lidze Mistrzów, gdzie w pierwszej rundzie zostali w ostatnich minutach drugiego meczu pokonani przez BATE Borysów i teraz zagraja w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy z Riga FC. Pierwszy mecz w sezonie czeka ich na własnym stadionie z Lechem Poznań, który nie spędza wakacji na graniu w europejskich pucharach przez zajęcie w lidze ósmego miejsca. W Poznaniu na pewno chcą zmyć plamę z tego fatalnego sezonu i mają dużo wyższe aspiracje, ale nie zdziwiłbym się, jakby mieli znowu problemy w grze. Obie drużyny będą chciały dobrze zacząć ligę, porażka nie wchodzi w grę. Jednak patrząc na ich formę, faworytem jest Piast i nie zdziwię się, jeżeli to oni zgarną pierwsze w tym sezonie trzy punkty.

Skoki narciarskie: Letnie Grand Prix w Wiśle (kwalifikacje: piątek 17:05 w TVP Sport, konkurs drużynowy: sobota 20:20 w Eurosporcie 1, TVP Sport (1. seria), TVP1 (2. seria od 21:20), konkurs indywidualny: niedziela 17:15 w TVP1, TVP Sport i w Eurosporcie 1)

fot. Tadeusz Mieczyński/skijumping.pl

Najlepsi skoczkowie świata wracają! Nie ma śniegu, ale skakanie na igelit też jest dobrym rozwiązaniem. Dlatego też od najbliższego piątku będziemy emocjonować się przez najbliższe 2,5 miesiąca skokami najlepszych zawodników świata na takiej nawierzchni. Być może latem poznamy skoczka, który będzie zimą dominować? Lato nieraz dawało znakomite perspektywy, jak chociażby z Dawidem Kubackim czy z Jewgienijem Klimowem. Tym razem może swój kunszt ukaże Jakub Wolny, Mistrz Świata juniorów z 2014 roku. Końcówka sezonu Pucharu Świata pokazała, że może rywalizować z najlepszymi na świecie. Mam nadzieję, że znajdziemy odzwierciedlenie tego w Grand Prix. W piątek odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu, a w sobotę konkurs drużynowy. W konkursie drużynowym tradycyjnie można liczyć na reprezentację Polski, która wiele takich konkursów organizowanych latem wygrywała ze zdecydowaną przewagą, dlatego też oni są faworytami sobotniej rywalizacji na skoczni im. Adama Małysza. Piątek i sobota mają być słoneczne, ale niedziela może być deszczowa. Oby jeszcze do tego nie dołączył wiatr, bo nici będą z rywalizacji indywidualnej w niedzielne popołudnie. Ale jeśli się odbędzie, to na pewno czekają nas wielkie emocje związane z letnimi skokami.

Lekkoatletyka: Diamentowa Liga w Londynie (sobota i niedziela, 15:00 w Polsacie Sport)

fot. Getty Images

Przed nami jedyny taki dwudniowy mityng Diamentowej Ligi w sezonie. Odbywa się on na Stadionie Olimpijskim w Londynie, arenie zmagań Letnich Igrzysk Olimpijskich przed siedmioma laty. W sobotę zobaczymy Justynę Święty-Ersetic na 400m, Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego na 800m, Sofię Ennaoui na 1500m. Spośród innych starć, zobaczymy pasjonującą rywalizację panów, a także konkurs oszczepniczek z Barborą Szpotakovą na czele. W niedzielę obejrzymy Piotra Małachowskiego w rywalizacji dyskoboli, Anetę Lemiesz w rywalizacji na 800m, która nie jest punktowana do Diamentowej Ligi, Ewę Swobodę na 100m. U panów obejrzymy rywalizację w skoku wzwyż, która zapowiada się pasjonująca przez obecność Protsenki i Barszima.

TT: Zaczynamy Ekstraklasę, będą także skoki narciarskie w wersji letniej. Nie zapomnimy także o wrażeniach #LondonDL. Dwudniowych, co ważne. #DiamondLeague #FISskijumping #Ekstraklasa #PIAL