Startuje nowa stacja informacyjna – Radio RMF24.pl

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mbog

W poniedziałek, 22 marca wystartuje nowe radio informacyjne – Radio RMF24.pl. Stacji będzie można słuchać w internecie.

Radio RMF24.pl na bieżąco informować będzie o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie. Program stacji przygotuje zespół Faktów RMF FM oraz portalu informacyjnego RMF24.pl – w sumie kilkudziesięciu dziennikarzy, reporterów, korespondentów i wydawców.

Naszym hasłem jest „Jeszcze więcej informacji!” i to będziemy oferować naszym słuchaczom. Dzień z Radiem RMF24.pl to idealny czas dla tych, którzy szukają jeszcze więcej bieżących wiadomości, jeszcze więcej ekonomii, jeszcze więcej sportu, jeszcze więcej kultury – mówi Marek Balawajder, Dyrektor Informacji RMF FM. – Uruchomienie radia informacyjnego to naturalny krok, wykorzystujący olbrzymie zasoby, jakimi dysponujemy jako Grupa RMF, na które składają się przede wszystkim fantastyczni dziennikarze, reporterzy i wydawcy Faktów oraz portalu RMF24.pl. Codziennie dostarczają oni słuchaczom i internautom setki newsów – informacyjna stacja radiowa będzie kolejnym kanałem dotarcia do odbiorców z tymi treściami.

Programu na żywo będzie można słuchać w dni powszednie od godziny 8:00 do 18:30. Poprowadzą go m.in.: Bogdan Zalewski, Tomasz Staniszewski i Tomasz Weryński, a także Marcin Jędrych, Darek Maciborek i Krzysztof Urbaniak. Na antenie pojawiać się będą relacje reporterów, reportaże, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, analizy ekspertów dotyczące bieżących wydarzeń, komentarze, sondy uliczne, przeglądy prasy czy artykułów z portalu RMF24.pl.

Ponadto przez całą dobę emitowane będą Fakty RMF FM. W programie znajdą się także wywiady znane z anteny RMF FM – „Poranna Rozmowa Roberta Mazurka” i „Popołudniowa Rozmowa Marcina Zaborskiego”. Oba w rozszerzonej, wydłużonej formie, dostępnej dotychczas jedynie w internecie.

Informacje i inne audycje słowne uzupełniać będzie muzyka. Stacja będzie grała utwory z gatunków gitarowy pop i pop-rock z domieszką klasyki rocka.

Na antenie Radia RMF24.pl usłyszeć będzie można największe przeboje ostatnich dekad XX i początku XXI wieku – od The Police, Perfectu, Phila Collinsa, Lady Pank czy Roxette, przez Red Hot Chili Peppers i Myslovitz, po Dawida Podsiadło i Imagine Dragons – zapowiada Adam Czerwiński, Dyrektor Muzyczny RMF FM.

Radia słuchać będzie można na stronie internetowej RMF24.pl oraz w RMF ON – na stronie internetowej www.rmfon.pl i za pomocą aplikacji mobilnej.