Startuje Radio SuperNova. Co w ramówce nowej stacji?

  • Radio
  • ZPR Media
Autor: mbog

W środę, 5 maja na częstotliwościach Radia WAWA pojawi się nowa stacja – SuperNova. Podobnie jak jej poprzedniczka, będzie emitowała wyłącznie polską muzykę.

Pierwszym utworem, który pojawi się na antenie nowej stacji, czyli o godzinie 6:00, będzie „Początek” z Męskiego Grania 2018 w wykonaniu Dawida Podsiadły, Korteza i Krzysztofa Zalewskiego. 5 maja ta piosenka będzie rozpoczynała każde pasmo.

To dla nas nowy początek, nowe otwarcie. Wchodzimy w tę przygodę z nową energią i bardzo podekscytowani. Naszym słuchaczom chcemy zaoferować najlepsze polskie przeboje, nowe brzmienia, wartościowy kontent i tematy, które ich emocjonują – mówi Anna Paluszek, dyrektor programowa radia SuperNova.

Logo Radio SuperNova
Logo stacji – fot. Radio SuperNova

Nowi prowadzący i twórcy audycji

Poranne pasmo poprowadzą Katarzyna Żochowska i Kuba Adamiak. Audycji „SuperNovy Dzień” będzie można słuchać od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-9:00 oraz w soboty w godzinach 8:00-10:00. Nowością w programie będą m.in. „SuperRing Na Grubo” – autorski program Artura Jarząbka, który przeszedł do SuperNovej z Radia ESKA, a także felieton „Śliwką w kompot” Marcina Śliwy, z krakowskiego oddziału stacji. Audycja będzie tworzona we współpracy z dziennikarzami Grupy ZPR Media.

O godzinie 9:00 rozpoczynać się będzie pasmo „SuperGramy”, które poprowadzi Dawid Wajda. O 12:00 Artur Jarząbek zaprezentuje godzinny program „SuperNova w samo południe”, w którym poruszone zostaną tematy, które rozgrzewają emocje. Do programu będą zapraszani eksperci i słuchacze. W drugiej odsłonie pasma „SuperGramy” przed mikrofonem zasiądzie Mateusz Kwiatkowski.

Na „Projekt Popołudnie” zaproszą Piotr Jachim i Kamil Kowalski, którzy podsumują dzień. W programie najważniejsze wydarzenia omówią dziennikarze Grupy ZPR Media. Pojawią się także stałe pozycje, takie jak „SuperBiznes” czy „SuperSport”.

Kolejna pozycja, która pojawi się na antenie radia, to „Miejskie granie – strefa kultury i nowej muzyki” Moniki Król. W programie: art pop, nowa aspiracyjna muzyka, a także wywiady z artystami, twórcami kultury, premiery muzyczne, rekomendacje kulturalne. Audycja będzie emitowana od poniedziałku do soboty w godzinach 18:00-21:00. W sobotę w jej ramach pojawi się „Super 13 – lista przebojów”.

W weekendy na antenie zagości pasmo „SuperWeekend” (sobota 10:00-18:00, niedziela 8:00-22:00), podczas którego będzie można posłuchać m.in. wywiadów z artystami, prowadzonych przez dyrektora muzycznego stacji Pawła Wiszniewskiego. Prowadzącymi „SuperWeekend” będą m.in. Piotr Grządkowski, Mateusz Kwiatkowski i Piotr Jachim.

Bardzo ważne są dla nas sprawy lokalne. Stąd na naszej antenie każdego dnia pojawi się 13 serwisów lokalnych, lokalny „SuperTemat”, lokalne magazyny publicystyczne, prognozy pogody, wiadomości dla kierowców – dodaje Anna Paluszek.

Dede Negra w dżinglach Radia SuperNova

Nowy liner stacji to „Gramy po polsku”. Na antenie pojawią się współczesne polskie przeboje, a także utwory z lat 80., 90. i powstałe po roku 2000. Stacja postawi także na promocję nowych brzmień i art popu.

Oprawę stacji przygotował Maciej Woźnica, producent Grupy ZPR Media. W dżinglach śpiewa Dede Negra, artystka znana m.in. z coveru „Mój jest ten kawałek podłogi”.

Podcasty na stronie internetowej i w aplikacji

Równocześnie ze startem stacji uruchomiona zostanie strona internetowa – www.radiosupernova.pl. Opublikowana zostanie również nowa aplikacja mobilna.

Będziemy udostępniać treści infotainmentowe z anteny jako podcasty na naszej stronie i w aplikacji, to dla nas ważny kierunek rozwoju – mówi Paweł Szaniawski, prezes spółek, do których należą koncesje Radia SuperNova.

Radio SuperNova nadawać będzie na częstotliwościach dotychczas wykorzystywanych przez Radio WAWA. Stacja będzie dostępna w 15 miastach: w Warszawie, Ostrołęce, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Opolu, Trzebnicy, Nowym Sączu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Koninie oraz w Kielcach.