Rodzina Winnych w czasach PRL. Nowy sezon serialu „Stulecie Winnych” od 7 marca w TVP1

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

7 marca telewizyjna Jedynka rozpocznie emisję trzeciego sezonu serialu „Stulecie Winnych”. Kolejny sezon produkcji obejmuje lata 1956-1976.

W pierwszym odcinku widzowie zobaczą przygotowania do ślubu Stanisława (Jan Wieczorkowski) i Andzi (Barbara Wypych). Ich spełniona i szczęśliwa miłość będzie towarzyszyć przez cały sezon. Jednak akcja serialu będzie się toczyła wokół perypetii życiowych bliźniaczek Kasi (Weronika Humaj) i Basi (Kamila Bujalska), a także Ewy (Sonia Mietielica) i małego Michała. Ich sukcesy i porażki obserwować będą zatroskani rodzice – Mania (Magdalena Walach) i Ryszard (Piotr Rogucki) oraz Ania (Urszula Grabowska) i Michał (Stefan Pawłowski).

Codzienne życie w trudnych czasach powojennych, umacniająca się władza ludowa, problemy z zaopatrzeniem i absurdy socjalizmu, dotykają rodzinę Winnych. Jednak pomimo tego próbują oni żyć normalnie. Budują nowe domy, witają na świecie dzieci, żegnają bliskich.

Wielka historia i tym razem nie ominie Brwinowa. Bohaterowie będą świadkami i uczestnikami odwilży październikowej (1956 rok), strajków studenckich w marcu 1968 roku, wydarzeń w Stoczni Gdańskiej w 1970 r. i w Ursusie w 1956 roku. Niektórzy z nich zapłacą najwyższą cenę za pragnienie życia w wolnym kraju.

W pozostałe rolę wcielą się między innymi: Małgorzata Socha, Marcin Kwaśny, Filip Gurłacz, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Arkadiusz Janiczek, Katarzyna Kwiatkowska, Patryk Szwichtenberg, Mateusz Janicki i Lesław Żurek. Za scenariusz na podstawie sagi Ałbeny Grabowskiej odpowiada zespół pod kierunkiem Ilony Łepkowskiej. Serial reżyserują Klara Kochańska i Piotr Śliskowski. Producentem jest Endemol Shine Polska.

„Stulecie Winnych” będzie emitowany w niedziele o godzinie 20:15 w TVP 1, od 7 marca. Trzeci sezon liczy 13 odcinków.