Superstacja z nowym studiem i odświeżoną oprawą. Od lutego nowe programy

  • Telewizja
  • Polsat
  • Polsat Box
Autor: mtom

Od wtorku, 21 stycznia br. Superstacja nadaje z nowego studia przy ulicy Ostrobramskiej. Scenografia wyposażona jest w wielkoformatowe ekrany oraz w dodatkowe modułowe ekrany led pozwalające na dowolne układanie poszczególnych elementów w przestrzeni studia. Dotychczas (od 30 września 2019) Superstacja korzystała do realizacji programu z tzw. greenboxa.

fot. mtom

Programy „SuperNews”, „SuperNews Interwencje”, „SuperNews Gwiazdy”, „Superlista Disco Polo” i „Supernews pogoda” zyskały nowy sposób realizacji oraz odświeżone elementy graficzne. Jednak to nie koniec zmian w kanale kierowanym przez Grzegorza Jankowskiego. Jak dowiedział się portal omediach.info, od lutego pojawią się dwa nowe programy – showbiznesowy i publicystyczny, a czas emisji premierowych programów zwiększy się z 3 do 4 godzin.

Nowa scenografia znajduje się w pomieszczeniu z którego dotychczas korzystał Polsat Sport. W chwili obecnej kanały sportowe Polsatu korzystają głównie ze studia Polsatu Sport Premium zlokalizowanego przy ul. Łubinowej w Warszawie.

fot. mtom
fot. mtom
fot. mtom

Dotychczas Superstacja nadawała z siedziby zlokalizowanej przy al. Stanów Zjednoczonych 53 w Warszawie. Nowe studio i newsroom mieści się w gmachu Polsatu przy ul. Ostrobramskiej 77. To tam znajduje się również studio m.in Polsat News i Polsat Rodzina.

Zmiana profilu stacji

Od 30 września 2019 roku Superstacja zmieniła swoją formułę programu na tabloidową, opartą na informacjach plotkarskich i interwencyjnych. Premierowy blok trwa trzy godziny (od poniedziałku do piątku) i jest powtarzany kilkukrotnie w ciągu dnia. Pod koniec lipca 2019 roku zarząd Superstacji pożegnał się z częścią załogi kanału. Dyrektorem programowym został Grzegorz Jankowski, a jego zastępcą i szefem newsroomu – Grzegorz Adamczyk.