SVT zaprezentowała scenę Konkursu Piosenki Eurowizji 2024

  • TVP
Autor: rafs

Wiemy, jak będzie wyglądała scena podczas Eurowizji 2024. W internecie opublikowano pierwsze wizualizacje.

SVT zaprezentowała scenę Konkursu Piosenki Eurowizji 2024, który odbędzie się w Malmoe. Grafiki opublikowano także na stronie konkursu.

Scena widowiska ma zawierać ruchome kostki LED i podłogę także w tej technologii, światła, a także elementy hologramowe. Będzie umiejscowiona pośrodku publiczności w kształcie krzyża, tworząc doświadczenie widoczności 360 stopni. Za pomysł odpowiadają Florian Wieder i Fredrik Stormby.

fot. eurovision.tv

Z wielką dumą możemy zaprezentować naszą wizję sceny Eurowizji 2024. Nigdy wcześniej nie było czegoś takiego w tym konkursie, a pomysł pozwala na nieskończoną liczbę możliwości tworzenia unikalnych przestrzeni i ekspresji dla artystów rywalizujących i wykonawców w ramach opening i interval act. Pomysł Floriana i Fredrika jest fantastyczny, świetnie będzie móc zobaczyć końcowy wynik pracmówi Ebba Adielsson, producentka wykonawcza Eurowizji 2024.

fot. eurovision.tv

Jestem szczęśliwy, że mogę być ponownie częścią rodziny eurowizyjnej. Stworzenie razem wyjątkowego show jest zadaniem naszego zespołu i jestem dumny, że mogę być członkiem teamu profesjonalistów. To właściwe połączenie ludzi, którzy przychodzą z czymś innym i nowym. Mamy tę samą wizję tego, czym powinno być te show i jak powinno się wznieść Eurowizję na następny poziom. Dla mnie Szwecja jest zawsze gwarantem dobrej muzyki i widowiskamówi Florian Wieder.

Wierzymy, że to, co stworzyliśmy jest zaktualizowanym konceptem na Eurowizję 2024. Czekamy na możliwość pokazania tego w rzeczywistości. Jestem zaszczycony, że zostałem wyznaczony do zaprojektowania hologramów we współpracy z zespołem z naszego studia i teamowi produkcyjnemu z SVTdodaje Fredrik Stormby.

Konkurs Piosenki Eurowizji 2024 – szczegóły

Konkurs Piosenki Eurowizji 2024 odbędzie w dniach  7, 9 i 11 maja 2024 roku w Malmoe Arenie, która gościła Eurowizję w 2013 roku.  Losowanie półfinałów odbędzie się we wtorek, 30 stycznia o godzinie 19:00. W konkursie ma wziąć udział 37 lub 38 państw. Liczba zależ od tego, czy Rumunia dojdzie do porozumienia z Europejską Unią Nadawców. W 2023 roku Eurowizję wygrała Loreen z utworem „Tattoo”. Polska dzięki występowi Blanki z utworem „Solo” zajęła 19. miejsce. Telewizja Polska potwierdziła udział w przyszłorocznym konkursie.