Radio 357

„Święto polskiej muzyki” 11 listopada w Radiu 357

mbog

11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, na antenie Radia 357 prezentowana będzie polska muzyka. Pojawi się również specjalna audycja „PL21 – święto polskiej muzyki”.

Audycja rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa 12 godzin. Czwórka prowadzących w 3-godzinnych blokach przedstawi swój subiektywny wybór utworów nagranych przez polskich artystów po roku 2000. Swoje zestawienia zaprezentują Ola Budka, Darek Król, Mateusz Fusiarz i Marcin Cichoński.

– Dlaczego tylko XXI wiek? Klasyka ma swoje należne miejsce w tego typu zestawieniach. Słychać ją choćby w naszym Polskim Topie, który emitujemy 3 maja. Utworom młodszym trudniej z nią konkurować. Co nie znaczy, że nie ma wśród nich utworów wybitnych i ważnych. Już po pierwszych przymiarkach uznaliśmy, że to będzie bardzo ciekawe wyzwanie – mówi Marcin Cichoński, pomysłodawca i koordynator audycji „PL21”. – Takie święto można i należy obchodzić na różne sposoby. My wybraliśmy ten nam najbliższy i będziemy świętować muzycznie.

PL21 w Radio 357
fot. Radio 357

Autorskim blokom muzycznym towarzyszyć będą wizyty gości. W studiu pojawią się artyści, przedstawiciele branży muzycznej i dziennikarze. Gośćmi będą m.in. Mirosław „Maken” Dzięciołowski, Jarek Szubrycht (Gazeta Wyborcza) oraz dziennikarze Radia 357: Łukasz Dunaj, Marta Kula, Marcin Łukawski, Marta Malinowska, Marek Niedźwiecki, Maja Piskadło i Piotr Stelmach. Całość urozmaicą wykonania na żywo w „Garażu 357”.

Logo Radio 357

Radio 357

Stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Redakcję tworzy 70-osobowy zespół. Na antenie można usłyszeć audycje prowadzone m.in. przez Marka Niedźwieckiego, Piotra Kaczkowskiego, Kubę Strzyczkowskiego, Marcina Łukawskiego, Michała Olszańskiego i Patrycjusza Wyżgę. Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy.