„Sygnały Dnia” obchodzą 45 lat istnienia

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: rafs

W czwartek rano na antenie Radiowej Jedynki zostanie wyemitowane jubileuszowe wydanie „Sygnałów Dnia”.

1 marca 1973 roku zostało wyemitowane pierwsze wydanie porannego programu Radiowej Jedynki. Przed mikrofonem zasiadł Tadeusz Sznuk, a audycję przygotował zespół redaktora Aleksandra Tarnawskiego. Przez sześć dni w tygodniu w ramach audycji można usłyszeć najnowsze informacje oraz wywiady z najważniejszymi politykami w Polsce. W czwartek będzie obchodził swoje 45-lecie.

Zygmunt Chajzer, jeden z dawnych prowadzących „Sygnałów Dnia” (źródło: Polskie Radio)

Jubileuszowe wydanie zostanie wyemitowane w czwartek w godzinach 6:00-9:00. W trakcie audycji nie zabraknie gości i niespodzianek dla słuchaczy. Od 26 lutego do 2 marca o 7:50 Jedynka prezentuje najciekawsze anegdoty słuchaczy, wysłane w ramach konkursu „Sygnały Dnia i Ja”. Wśród nich znalazła się anegdota kierownika 33 wyprawy na Polską Stację Polarną PAN Arctowski:

„Będąc kierownikiem na polskiej stacji polarnej Arctowski na Antarktydzie lubiłem słuchać „Sygnałów Dnia”. Oprócz różnicy czasu wynoszącej 4 godziny (audycja rozpoczynała się o godz. 2.)  dochodził jeszcze jeden problem. Sygnał satelitarny internetowy, który odbierała czasza, zimą czyli od kwietnia do września był regularnie tłumiony przez śnieg, który się do niej przyklejał. W tej sytuacji w ciemności trzeba było wyjść z głównego  budynku i odśnieżyć czaszę anteny. Po kolejnym moim wyjściu tej samej nocy jeden z kolegów polarników zaniepokojony moim zachowaniem z troską zapytał o to dlaczego tak często wychodzę. A ja na to, że „Sygnały Dnia mi zanikają i muszę poprawić zasięg”.