Sylwester z Sylvestrem Stallone w TNT

  • Telewizja
Autor: mbog

Rocky Balboa to najbardziej zdeterminowany bokser w historii kina. W Sylwestra nadarzy się okazja, aby spędzić z nim sylwester. 31 grudnia TNT wyemituje maraton „Rocky za Rocky’m”.

Sylwestrowy cykl rozpocznie się pierwszym filmem z serii o amerykańskim bokserze, czyli „Rocky”. Na co dzień bohater pracuje fizycznie za niewielkie pieniądze i stara się zapewnić sobie normalne życie. Jego pasją jest boks, dlatego po godzinach spędza większość czasu w sali treningowej, bierze też udział w niszowych, słabo płatnych walkach. Los sprawia mu jednak prezent, który odmieni jego życie: dostaje zaproszenie do walki z legendarnym Apollo Creedem, najsłynniejszym amerykańskim sportowcem wagi ciężkiej.

W sequelu „Rocky 2” bohater ma przed sobą kolejne życiowe wyzwania. Walka życia spowodowała, że musi mocno zatroszczyć się o swoje zdrowie. Jednak Apollo Creed zaczyna żądać okazji do rewanżu za poprzednią przegraną walkę. Choć Rocky robił wszystko, aby uniknąć kolejnego spotkania z Creedem, tym razem może nie odpuścić takiej okazji na poprawę swojego bytu.

Trzecia część sagi, czyli „Rocky 3”, pokazuje bohatera u szczytu sławy. Dzięki współpracy z trenerem Mickeyem Goldmillem, Balboa wielokrotnie zdobywa tytuł mistrza świata w boksie i pokonuje nawet najgroźniejszych przeciwników. Jednak pewnego razu trafia na Clubbera, który rani nie tylko w głównego przeciwnika, ale także uderza trenera Balboy. W wyniku komplikacji bokser traci tytuł mistrza świata.

W „Rocky 4” na horyzoncie pojawia się nowy, groźny przeciwnik – Ivan Drago z ZSRR. Początkowo Drago ma walczyć z Rocky’m, jednak zmierzyć się z nim chce Apollo Creed, którego kariera zaczęła wygasać i szuka okazji do powrotu. Niestety Creed źle oszacował swoje szanse i ogromny przeciwnik nie tylko pokonuje go, ale siłą ciosów doprowadza do śmierci. W tej tragicznej sytuacji Balboa decyduje się pomścić byłego rywala.

„Rocky 5”, którego emisja zaplanowana jest na godzinę 00:05 w Nowy Rok, rozpoczyna się powrotem bohatera z ZSRR. Choć wygrał z potężnym Drago, wraca z poważnym urazem i musi zapomnieć o walkach na ringu, jeśli chce zachować życie. Na domiar złego, parszywy księgowy dokonuje oszustwa finansowego, a Rocky pozostaje bez środków do życia.

Maraton zakończy szósty film z serii, „Rocky Balboa”, gdzie spotykamy bohatera w trudnym momencie jego życia. 50-letni Rocky przeżywa kryzys po śmierci ukochanej. Jest samotnym ojcem, wdowcem i zrezygnował z boksu na dobre. Prowadzi niewielką knajpę, nazwaną imieniem żony. Ma również spore kłopoty w komunikacji z synem. Niespodziewanie dostanie ofertę walki.

Sylwestrowy maraton „Rocky za Rocky’m” rozpocznie się w czwartek, 31 grudnia o godzinie 15:35. Koniec o 3:40 w Nowy Rok.