Szczęsny i Krychowiak w kampanii społecznej Cartoon Network

  • Telewizja
Autor: mbog

Ruszyła czwarta edycja kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Ambasadorami tegorocznej akcji zostali piłkarze reprezentacji Polski – Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak.

Celem kampanii jest promowanie koleżeńskich zachowań wśród dzieci i młodzieży. Akcja ma również zachęcić do reagowania na przypadki przemocy fizycznej oraz psychicznej. Dodatkowo organizatorzy chcą zwrócić uwagę na problemy związane z cyberprzemocą.

Według raportu NIK aż 40% młodzieży w wieku szkolnym zetknęło się ze zjawiskiem cyberprzemocy, a blisko połowa przyznała, że w przypadku jej doświadczenia nie szukałaby pomocy u bliskich. Dlatego tak istotne jest uczulanie oraz uświadamianie rodziców, że Internet nie zawsze jest miejscem bezpiecznym dla ich dzieci. – mówi Paweł Stano, prezes Lifetube, tegorocznego partnera akcji.

W ramach kampanii Cartoon Network zaprasza klasy I-VI szkół podstawowych do udziału w konkursie „Wymarzony Dzień Kumpla”, w którym uczniowie pod opieką wychowawcy mają za zadanie przygotować kreatywny pomysł na obchody Dnia Kumpla. Do wygrania są vouchery na zakup wyposażenia szkolnego oraz tablety. Dodatkowo organizatorzy zachęcają do przybijania piątki ze swoimi kumplami i zamieszczania wspólnych zdjęć z hashtagiem #BądźKumplem.

#BądźKumplem – fot. Cartoon Network

Akcja „Bądź kumplem, nie dokuczaj” potrwa miesiąc i będzie wsparta działaniami w mediach społecznościowych oraz ogólnopolską kampanią. Na antenie Cartoon Network, w wybranych kanałach platformy nc+ i w Internecie emitowany będzie specjalny spot.  Ambasadorami poprzednich edycji byli Jakub Błaszczykowski oraz Marcin Gortat.