„Szkło Kontaktowe” TVN24 wkrótce z nową oprawą

rafs

Od wtorku, 25 stycznia nadawany w TVN24 program „Szkło Kontaktowe” zyska nową oprawę graficzną i muzyczną. Obowiązująca oprawa jest obecna na antenie od ponad 3 lat.

O tym, że „Szkło” zyska nową oprawę poinformował na początku programu z czwartku, 13 stycznia Tomasz Sianecki. We wtorek, 25 stycznia minie 17 lat od pierwszego wydania. W „Szkle Kontaktowym” prowadzący i komentator omawiają aktualne wydarzenia polityczne w żartobliwy sposób, a ich rozmowy przeplatane są telefonami od telewidzów.

– Spieszmy się kochać naszą czołówkę, bo ona szybko odejdzie. 25 stycznia, proszę pana [do M. Kempy – przyp. redakcji], będzie premiera naszej nowej oprawy, z panem [„Z panem też” – M. Kempa], tak, też no, także ciekawy jestem jak to będzie, jak Państwu się spodoba, i wtedy mamy mieć gościa specjalnego [Tego, co wygrał… – M. Kempa]. Tak, mam nadzieję, że uda się to wszystko zlać – powiedział Tomasz Sianecki, redaktor naczelny Szkła Kontaktowego.

Obecna oprawa Szkła Kontaktowego

Obecnie obowiązująca oprawa programu weszła na antenę w poniedziałek, 27 sierpnia 2018 roku. Wtedy zmiany zapowiadano od początku 2018 roku, prezentując widzom w mediach społecznościowych m.in. projekt nowej czołówki. W obecnej oprawie dominującym kolorem jest niebieski. Autorem sygnału dźwiękowego jest Karim Martusewicz. W grafice programu wyróżniono Marię Czubaszek i Grzegorza Miecugowa, którzy na widocznym w tle obrazie siedzą w studiu i rozmawiają.