Szwedzka liga żużlowa przez dwa sezony na wyłączność w Eleven Sports

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

Telewizja Eleven Sports nabyła wyłączne prawa do pokazywania w Polsce Bauhaus-Ligan, najwyższej klasy rozgrywek żużlowych w Szwecji. Umowa obejmuje sezony 2021 i 2022, a pierwszy mecz widzowie stacji będą mogli obejrzeć 1 czerwca.

Bauhaus-Ligan jest drugą, po PGE Ekstralidze, najsilniejszą ligą żużlową w Europie. Na jej torach występuje wiele gwiazd światowego speedwaya, w tym ponad dwudziestu Polaków, m.in. Bartosz Zmarzlik, Bartosz Smektała, Paweł Przedpełski, Krzysztof Kasprzak, Patryk Dudek i Maciej Janowski. Od początku czerwca Eleven Sports będzie transmitować wszystkie mecze dostępne w przekazie międzynarodowym. W rundzie zasadniczej spotkania będą pokazywane we wtorki i czwartki. Stacja planuje również relacje na żywo z sześciu spotkań rundy finałowej.

Mecze żużlowe na najwyższym poziomie cieszą się w Polsce ogromnym zainteresowaniem, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że liga szwedzka dołącza do naszej oferty – mówi Patryk Mirosławski, COO Eleven Sports. – Razem z PGE Ekstraligą zapewni ona naszym widzom aż trzy wieczory w tygodniu z wielkim speedwayem. Liczymy na wspaniałe emocje z udziałem najlepszych polskich zawodników.

W rozgrywkach Bauhaus-Ligan w sezonie 2021 weźmie udział dziewięć czołowych szwedzkich drużyn. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie Masarna Avesta, której barwy reprezentują Piotr i Przemysław Pawliccy oraz Marcin Nowak. W pierwszej kolejce Eleven Sports pokaże na żywo spotkania Dackarna Målilla – Västervik Speedway (wtorek, 1 czerwca, 19:00, Eleven Sports 1) i Vetlanda Speedway – Rospiggarna SK (czwartek, 3 czerwca, 19:00, Eleven Sports 1).