„Tajemnice Mundialu” od 28 maja na antenie HISTORY i na Onet.pl

  • Internet
  • Telewizja
  • Onet
Autor: rafs

A+E Networks wraz z portalem Onet produkuje 7-odcinkowy program „Tajemnice Mundialu”

W programie Michał Pol, Przemysław Rudzki i Stefan Szczepłek porozmawiają z trenerami, zawodnikami i ekspertami o Mundialach z występami reprezentacji Polski. Zapytają o kluczowe momenty dla naszych występów na turniejach. Postawią pytania, na które do dziś nie znamy odpowiedzi. Nie zabraknie ekspertów, między innymi trenerów: Andrzeja Strejlaua, Jacka Gmocha. Będą również piłkarze: Piotr Świerczewski, Michał Żewłakow, a także legenda dziennikarstwa – Dariusz Szpakowski.

„Po 12 latach reprezentacja Polski pod wodzą trenera Adama Nawałki ponownie zagra na mistrzostwach świata w piłce nożnej. Będzie to ósmy w historii występ naszej reprezentacji na mundialu, a my w programie odkrywamy kulisy poprzednich i przeżywamy je jeszcze raz wraz z ich uczestnikami. Robimy to, co kibice lubią najbardziej, czyli gdybamy. Co by było, gdyby w 1974 roku pamiętny półfinał „na wodzie” z RFN odbył się jednak w normalnych warunkach. A w 1978 w meczu z Argentyną Kazimierz Deyna oddał karnego Zbigniewowi Bońkowi? Jaki wpływ na występ Polaków w 1982 miał stan wojenny i co by było, gdyby Boniek jednak zagrał w półfinale z Włochami. Spieramy się, kto był największym nieobecnym poszczególnych mundiali i co można było zrobić inaczej. A nawet, czy wygralibyśmy z Koreą Południową w 2002, gdyby Edyta Górniak inaczej zaśpiewała przed meczem polski hymn. Te i inne historie będzie można odkryć w nowym programie „Tajemnice mundialu” telewizji HISTORY i Onetu” – zapowiada współprowadzący program Michał Pol, dyrektor programowy segmentu sportowego Grupy Onet-RAS Polska.

Agnieszka Kubiak,dyrektor ds. produkcji lokalnych i kreacjiw A+E Networks powiedziała:„Wierzymy, że nasz projekt realizowany wspólnie z Onetem przypadnie widzom HISTORY do gustu. Pozwoli im wrócić do wydarzeń, które rozpalały emocje przed laty. Opowieści gości, którzy bezpośrednio kształtowali futbolową historię, pełne są anegdot oraz faktów, które w naszym programie po raz pierwszy ujrzały światło dzienne. Wszystkim fanom futbolu, którzy nie mogą doczekać się na Mundial w Rosji,umilimy dwa ostatnie tygodnie oczekiwania prezentując unikalne programy dotyczące poprzednich rozgrywek mistrzostw świata.”

Cały program będzie emitowany w ramach 14-dniowego programu specjalnego History of Football, w ramach którego widzowie będą mogli obejrzeć filmy krótkometrażowe związane z turniejami o Mistrzostwo Świata. Nie zabraknie również oficjalnych produkcji z archiwum FIFA. Projekt  będzie emitowany w 160 krajach świata.  Jego ambasadorem jest David Villa, Hiszpan, który zdobył razem ze swoją drużyną Mistrzostwo Świata w RPA w 2010 roku.

„Cieszymy się, że HISTORY i Onet łączą siły i wspólnie możemy pracować przy tym projekcie. To pozwala nam w pełni wykorzystać kompetencje dziennikarskie oraz produkcyjne, dostarczając najwyższej jakości program, który jest częścią międzynarodowego projektu History of Football – z prowadzącymi, znakomitymi dziennikarzami Grupy Onet-RAS Polska, ekspertami w dziedzinie futbolu” – mówi Sabina Lipska, Dyrektor Video w Grupie Onet-RAS Polska.

Premiera programu będzie miała miejsce na kanale HISTORY 28 maja o godzinie 22:00. Na portalu Onet widzowie będą mogli obejrzeć program 12 godzin później, o godzinie 10:15.