Tele Tydzień ogłasza nominacje do plebiscytu „Telekamery”

  • Prasa
  • Tygodniki
Autor: mab

Poznaliśmy nominowanych do 25. edycji plebiscytu „Telekamery” Tele Tygodnia. Tym razem widzowie i czytelnicy magazynu będą mogli głosować wyłącznie w czterech kategoriach.

W tym roku będzie można oddać głos na swoich ulubieńców w trzech kategoriach głównych oraz jednej specjalnej, do której nominacje przygotował magazyn NETFILM. Dostępne będą trzy kanały głosowania. Do 27 stycznia 2022 roku będzie można oddawać głosy za pomocą formularza na stronie internetowej i SMSy, a za pomocą kuponów do 21 stycznia 2022 (decyduje data stempla pocztowego, w głosowaniu wezmą udział kupony, które wpłyną do 27 stycznia 2022 roku).

W związku z jubileuszem, nominowani w kategoriach głównych są laureaci „Telekamer” z poprzednich edycji. W pozostałych kategoriach laureatów wybierze Jury złożone z redaktorów Tele Tygodnia. Natomiast członkowie Kapituły „Telekamer”, w której skład wchodzą laureaci „Złotych Telekamer” z poprzednich lat, przyznają wyróżnienia w dwóch kategoriach: Człowiek Roku i Produkcja Roku.

Informacje o nominowanych i metodach głosowania można znaleźć na stronie internetowej plebiscytu.

Tele Tydzień - numer 50/2021
Nominowanych ogłoszono w najnowszym wydaniu magazynu Tele Tydzień – fot. Bauer Media

Gala w TV Puls

Podobnie jak w poprzednich dwóch latach, uroczystą galę, podczas której nagrody odbiorą zwycięzcy, będzie można obejrzeć na antenie Telewizji Puls. Transmisja zaplanowana jest na początek 2022 roku.

TVP: „kpina z widzów i karykatura rynku”

Po ubiegłorocznej edycji „Telekamer” Tele Tygodnia, Telewizja Polska wydała oświadczenie, w którym napisała, że ten plebiscyt to „kpina z widzów i karykatura rynku”. Publiczny nadawca stwierdził, że „niemieckie wydawnictwo Bauer” przekształciło „Telekamery” w narzędzie walki z TVP. Poinformował również, że osoby, które chciały oddać głosy na ludzi związanych z Telewizją Polską, miały z tym problem z powodów kłopotów technicznych.

Organizator odpowiedział na zarzuty Telewizji Polskiej. W specjalnym oświadczeniu wyraził zdziwienie z powodu zarzutów Telewizji Polskiej. Wydawnictwo Bauer poinformowało także, że jako „nie ma wpływu na preferencje czytelników i widzów”, a nad właściwym przebiegiem głosowania czuwa firma Deloitte.

Jesteśmy zaskoczeni faktem, że niezmienna od lat metodologia głosowania nie wzbudzała dotąd wątpliwości TVP, która, tylko w przedostatniej, zorganizowanej na tych samych zasadach, zeszłorocznej edycji „Telekamer” Tele Tygodnia, otrzymała 7 statuetek – można było przeczytać w oświadczeniu Bauer Media.