Telenowela „Królowa południa” od sierpnia w telewizji Metro

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W poniedziałek, 3 sierpnia telewizja Metro rozpocznie emisję amerykańsko-hiszpańsko-kolumbijskiej telenoweli „Królowa południa” („La reina del sur”). Jest to opowieść o kobiecie, która przypadkowo staje się szefową narkotykowego kartelu.

Teresa Mendoza – tytułowa „Królowa południa” jest młodą dziewczyną. Pewnego dnia zakochuje się w przystojnym handlarzu narkotyków – El Guero. Po kilku miesiącach jej ukochany ginie. Dziewczyna musi uciec z kraju, wyrusza do Hiszpanii.

Pierwsze odcinki telenoweli „Królowa południa” przedstawiają podróż Teresy. Kobieta ucieka nie tylko przed kartelem narkotykowym, ale również i policją. Po drodze spotyka osoby skłonne jej pomóc, choć nie bezinteresownie. Po wielu przygodach Teresa nabiera doświadczenia. W Europie nie jest już skromną i bezbronną kobietą. Uwodzi mężczyzn, walczy o swoje i rozpoczyna działalność w narkobiznesie.

„Królowa południa” – obsada

W główną bohaterkę – Teresę Mendozę wciela się Kate del Castillo, meksykańska aktorka. Jej narzeczonego – El Guero gra Rafael Amaya, a późniejszego chłopaka Santiago Fisterrę – Ivan Sanchez. Ponadto w telenoweli występują też: Humberto Zurita, Miguel de Miguel, Cristina Urgel i Christian Tappan.

Producentem telenoweli jest Telemundo. W Polsce produkcję można było wcześniej oglądać na kanale grupy Polcast Television – Novela TV.

Telenowela „Królowa południa” będzie emitowana od poniedziałku do piątku o godzinie 20:10 w telewizji Metro, od 3 sierpnia.