Telewizja Polsat ekranizuje holenderski thriller

  • Telewizja
  • Polsat
  • Serwisy wideo
Autor: mab

Rozpoczęły się zdjęcie do serialu Telewizji Polsat „Nowi sąsiedzi”. Będzie to adaptacja holenderskiego thrillera obyczajowo-kryminalnego Saskii Noort.

Głównymi bohaterami są Ewa i Piotr (Marianna Zydek, Michał Żurawski). Podjęli oni decyzję o przeprowadzce na przedmieścia ze względu na zapowiadające się powiększenie rodziny. Para wiodła do tej pory dość spokojne życie. Ona młoda, wrażliwa, lekko zagubiona dziewczyna, pochodząca z tradycyjnej, religijnej rodziny. On sporo starszy, jest dziennikarzem muzycznym i pochodzi dobrego warszawskiego domu. Para mimo różnicy wieku stanowi zgraną parę.

Sielankę burzy przedwczesny poród i śmierć dziecka. Nowy dom miał być przepełniony szczęściem, a zamienia się w mroczne miejsce. Para próbuje poradzić sobie z tragedią, znajdując wsparcie w nowych sąsiadach. Judyta i Szczepan (Marta Żmuda-Trzebiatowska, Sebastian Fabijański) to bardzo wyzwolona para. Ona jest atrakcyjną, instruktorką fitnessu, on przystojnym policjantem, typem prawdziwego macho. Mimo, że sąsiedzi pochodzą z zupełnie innych światów, zaczynają dzielić ze sobą radości i troski, a ich więź mocno się zaciska, co powoduje dramatyczne w skutkach konsekwencje.

Marta Żmuda Trzebiatowska i Sebstian Fabjański
Marta Żmuda Trzebiatowska i Sebastian Fabjański – fot. Witold Bączyk / Polsat

Trzecia para sąsiadów, Liliana i Kacper (Jowita Budnik, Mirosław Baka) to tylko z pozoru zgodne małżeństwo. Niedołężność Liliany, buduje między małżonkami mur z tajemnic i frustracji, który nieodwracalnie wpłynie na życie wszystkich sąsiadów.

Marta Żmuda Trzebiatowska i Mariana Zydek
Marta Żmuda Trzebiatowska i Mariana Zydek – fot. Witold Bączyk / Polsat

Serial pojawi się najpierw w serwisie Polsat Box Go, a następnie na antenie Telewizji Polsat oraz w serwisie i aplikacji polsatgo.pl.